Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Astsubayın cezası onaylandı: Savcı Özlem’in ölümüyle sonuçlanan doğum günü kutlamasında başından vurulmuştu

Astsubayın cezası onaylandı: Savcı Özlem’in ölümüyle sonuçlanan doğum günü kutlamasında başından vurulmuştu

admin admin - - 4 dk okuma süresi
23 0

Yozgat’ın Sorgun ilçesinde gerçekleşen trajik bir olayda, Cumhuriyet Savcısı Özlem Salkım’ın doğum günü kutlamasında yaşanan silah kazası sonucunda hayatını kaybetmesiyle ilgili gelişmeler, Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi tarafından onaylandı. Tutuksuz yargılanan 2 astsubay sanıktan silahın sahibi Ahmet M.’ye verilen 2,5 yıl hapis cezası, Mehmet S.’nin ise beraat kararı kesinleşti.

Sorgun Adliyesi’nde görevli olan Cumhuriyet Savcısı Özlem Salkım, evinde arkadaşlarıyla doğum gününü kutlarken tabancayla başından vurulmuş ve hastanede hayatını kaybetmişti. Olayın ardından evde bulunan astsubaylar Ahmet M. ve Mehmet S. hakkında “taksirle ölüme neden olmak” suçundan dava açılmıştı. İddianamede, savcı Salkım’ın arkadaşlarıyla birlikte evinde bulunduğu sırada Ahmet M.’nin silahı kitaplığın üzerine bıraktığı, ardından Mehmet S.’nin silahı gösterip şaka yaptığı ve sonrasında yaşanan kazanın detayları yer almıştı.

Sorgun 1’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, savcı 2 sanık hakkında 6 yıla kadar hapis cezası istemişti. Mahkeme, Ahmet M.’yi “taksirle ölüme neden olmak” suçundan 2,5 yıl hapis cezasına çarptırırken, Mehmet S.’yi ise beraat ettirmişti. Kararın ardından dosya Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi’ne taşındı.

Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi 3’üncü Ceza Dairesi, yapılan inceleme sonucunda yerel mahkemenin kararında herhangi bir hukuka aykırılık bulunmadığını belirterek sanıklar hakkında verilen cezaları onadı. Dosyaya yapılan itirazların esastan reddedildiği ve verilen kararların oy birliği ile alındığı açıklandı.

Bu gelişmelerle birlikte, Sorgun ilçesinde yaşanan acı olayın hukuki süreci sonuçlanmış oldu. Ahmet M.’nin 2,5 yıl hapis cezasına çarptırılması ve Mehmet S.’nin beraat etmesiyle ilgili verilen kararlar kesinleşti. (DHA)

**Yozgat’ta Yaşanan Acı Olayın Hukuki Süreci Tamamlandı**

Yozgat’ın Sorgun ilçesinde yaşanan ve Cumhuriyet Savcısı Özlem Salkım’ın hayatını kaybettiği trajik olayın hukuki süreci sona erdi. Sorgun Adliyesi’nde görevli savcı, doğum günü kutlamasında yaşanan silah kazasında suçlanan astsubaylar Ahmet M. ve Mehmet S. hakkında verilen kararın Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi tarafından onaylandığını açıkladı.

**Olayın Detayları ve Mahkeme Kararı**

Cumhuriyet Savcısı Özlem Salkım’ın evinde gerçekleşen doğum günü kutlamasında yaşanan silah kazasında hayatını kaybetmesiyle başlayan hukuki süreç, Sorgun 1’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davayla devam etmişti. İddianamede, olayın detayları ve sanıkların suçlamaları yer alırken, mahkeme Ahmet M.’yi 2,5 yıl hapis cezasına çarptırırken, Mehmet S.’yi beraat ettirmişti.

**Karar Onandı**

Dosya Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi’ne taşındıktan sonra yapılan inceleme sonucunda verilen kararın hukuka uygun olduğu belirlendi ve mahkeme kararı onandı. Bu kararla birlikte, Ahmet M.’nin 2,5 yıl hapis cezası alması ve Mehmet S.’nin beraat etmesi kesinleşmiş oldu.

**Sonuç**

Yozgat’ın Sorgun ilçesinde yaşanan acı olayın hukuki süreci, Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi’nin verdiği kararla sona erdi. Ahmet M.’nin cezasının onanması ve Mehmet S.’nin beraat etmesiyle birlikte, dosya kapatılarak adaletin yerine getirildiği açıklandı. (DHA)

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın