Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Adalet Bakanı Tunç’tan Eylem Tok ve Timur Cihantimur için iade süreci devam ediyor!

Adalet Bakanı Tunç’tan Eylem Tok ve Timur Cihantimur için iade süreci devam ediyor!

admin admin - - 2 dk okuma süresi
36 0

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: ABD’de Yakalanan Eylem Tok ve Timur Cihantimur Hakim Karşısına Çıkarıldı

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İstanbul Kemerburgaz’da meydana gelen trafik kazasında Oğuz Murat Aci’nin ölümüne neden olan Timur Cihantimur ve onu yurt dışına kaçıran annesi Eylem Tok’un ABD’de hakim karşısına çıkarılmasının ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Adaletin tecellisi için şüphelilerin ABD’den ülkemize iadeleri hakkında gerekli girişimlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Eylem Tok ve Timur Cihantimur’un Duruşmaları Ertelendi

ABD’de yakalanan Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur’un tutukluluk hallerinin devamına karar verildi. Boston’da çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanan şüphelilerin duruşmaları da ayrı ayrı ertelendi. Eylem Tok’un duruşması 27 Haziran’a, Timur Cihantimur’un duruşması ise 20 Haziran’a ertelendi.

Hakim karşısına çıkarılan Eylem Tok ve Timur Cihantimur hakkında detaylı bilgiler paylaşılmazken, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un iade taleplerinin devam ettiği belirtildi. ABD’de tutuklanan şüphelilerin ülkemize iadeleri için gerekli girişimlerin sürdürüleceği vurgulandı.

Öte yandan, Eylem Tok ve Timur Cihantimur hakkında daha önce yapılan haberlerde, Türk kurye tarafından yakalandıkları ve polise teslim edildikleri bilgileri yer almıştı. Eylem Tok’un oğlu Timur Cihantimur’un serbest kalması durumunda kaçma ihtimali olduğu iddia edilmişti.

Yaşanan gelişmelerin ardından kamuoyunda merak uyandıran konu, Eylem Tok ve Timur Cihantimur’un ABD’deki duruşmalarının sonuçları oldu. Adalet Bakanlığı’nın iade taleplerinin nasıl sonuçlanacağı ve şüphelilerin Türkiye’ye getirilip getirilmeyeceği konuları yakından takip edilmektedir.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un açıklamaları ve ABD’de yaşanan gelişmelerin detayları, kamuoyu tarafından yakından takip edilmekte ve gelişmeler merakla beklenmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın