Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. 28 Şubat Hükümlüsü Orgeneral Çetin Doğan’ın Odasında 2, Kapısında 5 Personel Nöbette! Hastanede Tedavi Gören Emekli Komutan Gözlerden Kaçmıyor!

28 Şubat Hükümlüsü Orgeneral Çetin Doğan’ın Odasında 2, Kapısında 5 Personel Nöbette! Hastanede Tedavi Gören Emekli Komutan Gözlerden Kaçmıyor!

admin admin - - 2 dk okuma süresi
30 0

Emekli Orgeneral Çetin Doğan, 28 Şubat davasından hükümlü olan ve cezaevinde tutulan 5 emekli generalden biri olarak bilinmektedir. Son zamanlarda yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle gündemde olan Doğan, 966 gündür cezaevinde tutulmaktadır. Ancak, Adli Tıp Kurumu’nun “Kocamışlık” ve “Hastalık” raporlarına rağmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanmayan tahliye kararları nedeniyle serbest bırakılamamaktadır.

Emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın son zamanlarda yaşadığı sağlık sorunları, cezaevinde kalp spazmı geçirmesi ile başlamıştır. 22’ye çıkan tansiyonu nedeniyle hastaneye kaldırılan Doğan, önceki hastanede kabul edilmemiş ve ardından İzmir’deki bir hastaneye sevk edilmiştir. Eşi Nilgül Doğan’a ise hastaneye kaldırılma durumu pazartesi günü öğleden sonra bildirilmiştir. Hastanede yapılan müdahaleler sonucunda safrakesesine stent takılan Doğan, şu an antibiyotik tedavisi görmektedir. Kanındaki iltihaplanmanın 5 kat fazla olduğu belirlenen Doğan’ın böbrek ve kan değerleri de olumsuz etkilenmiştir. Normal değerlere ulaştıktan sonra safrakesesi ameliyatı olması planlanmaktadır.

Eşi Nilgül Doğan’ın refakatçi olarak kalmasına izin verilen Doğan’ın hastane odasında, infaz koruma memurları sürekli olarak bulunmaktadır. Güvenlik önlemlerinin arttırıldığı odada telefonla konuşma yasağı bulunmaktadır ve telefon jandarma tarafından kontrol altında tutulmaktadır. Ayrıca odanın kapısında 24 saat jandarma nöbet tutmaktadır. Bu güvenlik önlemleri, Doğan’ın geçmişteki görevleri nedeniyle daha hassas korunması gerektiği düşüncesinden kaynaklanmaktadır.

Emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın yaşadığı sağlık sorunları ve cezaevindeki durumu, kamuoyunda geniş yankı uyandırmıştır. Ancak, tahliye kararlarının imzalanmaması nedeniyle serbest bırakılamayan Doğan, hala cezaevinde tutulmaktadır. Bu durum, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dikkatle takip edilmesi gereken bir konu olarak gündemdeki yerini korumaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın