Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Ankara’da AK Parti ve CHP Arasında “Birlikte Çalışma” Mesajlarıyla Bayramlaşma Heyecanı

Ankara’da AK Parti ve CHP Arasında “Birlikte Çalışma” Mesajlarıyla Bayramlaşma Heyecanı

admin admin - - 2 dk okuma süresi
38 0

Nazlıaka, bayramın keyfini çıkaramayan vatandaşların varlığına dikkat çekerek, “Hepimizin bu sorunu çözmek için bir araya gelip çalışma duygusu içinde olması gerektiğini vurgulamak isterim,” şeklinde konuştu.

“KUTUPLAŞMAYI TERK EDİP BİRLİKTE ÇÖZÜM ÜRETMEYE ODAKLANMALIYIZ”

AK Parti heyetinin lideri olan Sert, Türkiye’nin yanı sıra tüm dünyanın ekonomik zorluklarla boğuştuğunu belirtti. Sert, “Halkın yaşadığı sıkıntıları anlayarak çözüm yolları üretmeliyiz. Şartlar neyi gerektiriyorsa ona göre hareket ederek insanları rahatlatmalıyız,” şeklinde konuştu.

31 Mart seçim sonuçlarına da değinen Sert, “Başarılı bir performans sergilediniz. Sizi tebrik ediyoruz. Kutuplaşmayı geride bırakıp bir araya gelmeli, karşılıklı anlayışla hareket etmeliyiz,” dedi.

Bayramlaşma esnasında gündemde olan bir diğer konu ise İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarıydı. Aylin Nazlıaka, alınan tedbirleri olumlu karşıladıklarını belirterek, “Bu tedbirlerin nasıl uygulanacağını yakından takip edeceğiz,” açıklamasını yaptı.

Kutuplaşmayı Geride Bırakmak ve İşbirliği İçinde Olmak

Bayramlaşma etkinliğinde vurgulanan önemli bir konu da kutuplaşmanın sona erdirilerek işbirliği ve dayanışmanın önemine dikkat çekildi. Türkiye’nin ve dünyanın içinde bulunduğu ekonomik zorluklar karşısında birlik ve beraberlik içinde hareket etmenin gerekliliği vurgulandı.

İsrail’in Gazze’ye Yönelik Saldırıları

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları da bayramlaşma sırasında ele alınan konulardan biriydi. Alınan tedbirlerin olumlu karşılanmasının yanı sıra, tedbirlerin uygulanma sürecinin yakından takip edileceği belirtildi. İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına karşı uluslararası alanda alınacak önlemlerin önemi üzerinde duruldu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın