Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. 2 Milyar TL’lik Suç Geliriyle Yakalanan 18 Şüpheli Tutuklandı!

2 Milyar TL’lik Suç Geliriyle Yakalanan 18 Şüpheli Tutuklandı!

admin admin - - 3 dk okuma süresi
8 0

Manisa Merkezli 7 İlde Yapılan Operasyonda 17 Şüpheli Yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Manisa merkezli 7 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 17 şüphelinin yakalandığını ve 2 milyar TL’lik suç gelirinin tespit edildiğini açıkladı. Operasyonlar, “Mahzen-11” adıyla yapıldı ve ülke genelinde büyük yankı uyandırdı.

Organize Suç Örgütlerine Karşı Başarılı Operasyon

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Manisa merkezli 7 ilde Jandarma tarafından gerçekleştirilen “MAHZEN-11” operasyonlarında önemli başarılara imza atıldığını belirtti. Operasyonlar sonucunda, Erdoğan Şener’in (Şenerler), Sadrettin Avcı’nın (Avcılar) ve Fedai Karal’ın (Karallar) elebaşılığını yaptığı 3 ayrı Organize Suç Örgütü çökertildi.

Operasyonlar kapsamında elebaşlarının da içerisinde bulunduğu organize suç örgütü üyesi 18 şüpheli yakalandı. Suç gelirlerinin 2 milyar TL olduğu tespit edilirken, operasyonlarda çeşitli suç unsurlarına el konuldu. Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yapılan çalışmalarda, Manisa merkezli İstanbul, İzmir, Tekirdağ, Kocaeli, Antalya ve Balıkesir’de faaliyet gösteren organize suç örgütü üyelerinin suç işlemek amacıyla örgüt kurma, kara para aklama, nitelikli dolandırıcılık ve tefecilik suçları işlediği belirlendi.

Çok sayıda Silah ve Araç El Konuldu

Operasyonlar sonucunda, 7 adet ruhsatsız tabanca, 6 adet av tüfeği, 47 otomobil, 2 tekne, çok sayıda çek, senet, araç satış sözleşmesi ve tapu sözleşmesi ile çok miktarda nakit para ve dijital materyale el konuldu. Suç gelirlerinin 2 milyar TL olduğu tespit edilirken, operasyonlarda görev alan Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı ve jandarma ekipleri de tebrik edildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonlarda görev alan jandarma ekiplerine teşekkür ederek, “Milletimizin duası sizinle olsun” ifadelerini kullandı. Operasyonlar, ülke genelinde organize suç örgütlerine karşı yapılan önemli adımların bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın