Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Ülkü Ocakları mensupları, Semih Yalçın’ın “İftira atıyorlar” iddialarını çürüttü! Yalçın, mum yatsıya kadar dayanamadı!

Ülkü Ocakları mensupları, Semih Yalçın’ın “İftira atıyorlar” iddialarını çürüttü! Yalçın, mum yatsıya kadar dayanamadı!

admin admin - - 3 dk okuma süresi
32 0

Ankara’da suikast sonucu hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in kardeşi Selma Ateş, Bursa’da avukatıyla birlikte oturduğu kafede iki ayrı araç tarafından takip edildi. Bu olayın ardından T24’ün edindiği bilgilere göre, Ateş, durumu polise bildirerek şikayetçi oldu ve takip edenleri teşhis etti. Takip edenlerin Bursa Ülkü Ocakları mensubu olduğu ve başkan yardımcılarının da aralarında bulunduğu 7 kişiden oluşan iki ayrı ekibin olduğu belirlendi. Selma Ateş, polis karakoluna giderek şikayetçi olduktan sonra Bursa Asayiş Şube Müdürlüğü’ne ifade vermeye gitti.

MHP’nin iki Genel Başkan Yardımcısı, Sinan Ateş cinayeti davası ve Cumhur ittifakındaki gelişmelerle ilgili haberlerle gündeme gelirken, bu durum bazı gazeteciler ve televizyon kanallarının MHP’yi hedef aldığını iddia eden tartışmalara neden oldu. Selma Ateş’in takip edilmesinin ardından Semih Yalçın’ın açıklamalarına atıfta bulunan Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, Yalçın’a tepki gösterdi. Ayşe Ateş, dün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptıkları görüşmede tehdit edildiklerini belirterek, Ülkü Ocakları mensupları tarafından takip edildiklerini ifade etti ve Semih Yalçın’a şu şekilde seslendi:

“Ey Semih Yalçın! Daha dün akşam bardağını yudumlarken göbeğini kaşıyarak ‘Bize iftira atıyorlar. Tiyatro. Senaryo. Yalan. İftira.’ diyordun. Şimdi ne oldu? Bursa Ülkü Ocakları mensupları Selma Ateş Abla’yı takip ederken yakalandılar. Yatsı vaktini bilmiyorsan ‘Google’da arat. Eğer kendine güveniyorsan duruşmaya gel. Yüreğin varsa yanıma otur. Otur ki hâkim karşısına çıkarılanları sana tek tek tanıtayım. Ülkü Ocaklarındaki, MHP’deki görevlerini anlatayım. Belki o zaman aklın başına gelir ve katillerin kim olduğunu hatırlarsın.”

Bu gelişmelerin ardından MHP’den peş peşe yapılan açıklamalarla, gazetecilerin hedef gösterilmesi konusu gündeme geldi. Aynı zamanda CHP de, gazetecilerin hedef gösterilmesine tepki göstererek, Semih Yalçın’ın sorumluluğunu hatırlattı. Bu süreçte yaşanan gelişmeler, siyasi arenadaki gerilimi artırırken, Selma Ateş’in takibi ve yaşanan olaylar, geniş kapsamlı bir soruşturmanın başlamasına neden oldu.

Bu süreçte, kamuoyu tarafından da dikkatle takip edilen gelişmeler, siyasetin ve güvenlik konularının hassasiyetle ele alınmasını sağlıyor. Son dakika gelişmeleri ve detaylı incelemelerle birlikte, yaşanan olayların arka planı ve etkileri üzerinde durulmaya devam ediyor. Bu süreçte, hukukun üstünlüğü ve adil bir yargılama süreci ön planda tutularak, adaletin sağlanması için gerekli adımların atılması bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın