Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Trafik Cezaları Hız Kesmiyor: Bir Haftada 441 Bin Sürücü Ceza Aldı

Trafik Cezaları Hız Kesmiyor: Bir Haftada 441 Bin Sürücü Ceza Aldı

admin admin - - 2 dk okuma süresi
36 0

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’dan Trafik Denetimleri Açıklaması

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, son dönemde yapılan trafik denetimleri hakkında önemli bilgiler paylaştı. Bakan Yerlikaya’nın açıklamalarına göre, 27 Haziran-4 Temmuz tarihleri arasında Türkiye genelinde 2 milyon 408 bin 77 araç denetlendi. Bu denetimler sonucunda toplamda 441 bin 910 araca/sürücüye işlem yapıldı.

Trafik Denetimlerinde Hangi İhlaller Öne Çıktı?

Yapılan denetimlerde en fazla işlem hız ihlali yapan sürücülere uygulandı. Toplamda 115 bin 662 sürücüye hız ihlali nedeniyle işlem yapıldı. Bunun yanı sıra periyodik muayenesi yaptırılmamış araçlara da 24 bin 738 kez işlem uygulandı. Emniyet kemeri kullanmayan sürücülerden 23 bin 609’u tespit edilirken, sürücü belgesiz araç kullanan 14 bin kişiye de ceza kesildi. Ayrıca zorunlu mali sorumluluk sigortası bulunmayan 9 bin 287 sürücüye de işlem yapıldı.

Bakan Yerlikaya’dan Trafik Kurallarına Uyarı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, trafikte uyulması gereken kurallara dikkat çekerek, sürücüleri uyardı. Yerlikaya, “Lütfen trafik kurallarına harfiyen uyalım, aşırı hız yapmayalım. Emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil” dedi. Bakan Yerlikaya’nın bu uyarıları, trafikte güvenliği sağlamak adına önemli bir hatırlatma olarak değerlendiriliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın