Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Jigolo çetesinden şok edici tuzak! Binlerce vatandaşın kişisel verileri tehlikede – Son Dakika Türkiye Haberleri

Jigolo çetesinden şok edici tuzak! Binlerce vatandaşın kişisel verileri tehlikede – Son Dakika Türkiye Haberleri

admin admin - - 2 dk okuma süresi
37 0

Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, bir vatandaşın 112 Acil Çağrı Merkezi’ne yaptığı ihbar üzerine harekete geçerek soruşturma başlattı. İhbarı yapan kişi, bir çağrı merkezinden aranarak “Jigolo sitelerine üye olmuşsunuz. Borcunuzdan dolayı haciz başlatacağız. Söylenen miktarda parayı yatırırsanız icrayı durdururuz” şeklinde tehdit edildiğini belirtti.

LÜKS DAİRELER KİRALANMIŞ

Polisin yaptığı detaylı çalışmada, şüphelilerin Esenyurt’ta bulunan 2 lüks rezidans dairesini kiralayarak burayı bir çağrı merkezi olarak kullandığı ortaya çıktı. Teknik ve fiziki takibin ardından operasyon için harekete geçen Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, biri kadın 5 şüpheliyi gözaltına aldı.

8 BİN KİŞİNİN KİŞİSEL BİLGİLERİ ELE GEÇİRİLDİ

Şüphelilerin evinde yapılan aramalarda çok sayıda bilgisayar, bir miktar uyuşturucu madde, ruhsatsız av tüfeği ve 8 bin vatandaşa ait kişisel bilgiler ele geçirildi. Asayiş şube müdürlüğünde işlemleri tamamlanan şüpheliler H.B. (25), D.E. (22), H.Ö. (22), M.Ç. (21) ve O.O. (23) adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin vatandaşlara ait kişisel bilgileri nasıl ele geçirdiği konusundaki soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

Bu tür dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşların dikkatli olması ve şüpheli durumlarda derhal polise başvurması önem taşımaktadır. Dolandırıcıların kullandığı yöntemlerin her geçen gün daha da karmaşık hale geldiği göz önünde bulundurularak, kişisel bilgilerin paylaşımında dikkatli olunmalı ve gereksiz riskler alınmamalıdır. Dolandırıcılıkla mücadelede polisin yanı sıra vatandaşların da bilinçli hareket etmesi büyük önem taşımaktadır. Bu tür suç örgütlerinin faaliyetlerini engellemek ve toplumu korumak adına işbirliği içerisinde hareket etmek gerekmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın