Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. İmamoğlu: Gazetecilerle Roma ziyareti üzerinden yapılan eleştirilere kulak veriyoruz

İmamoğlu: Gazetecilerle Roma ziyareti üzerinden yapılan eleştirilere kulak veriyoruz

admin admin - - 4 dk okuma süresi
38 0

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gazetecilerin Sorularını Yanıtladı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Haliç Kongre Merkezi’ndeki “Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyesi Seçimi” programı öncesinde, gazetecilerin sorularını yanıtladı. İmamoğlu’nun gündeminde gazetecilerin davet edildiği Roma ziyareti vardı. İmamoğlu, “İtalya’nın başkenti Roma’da, İstanbul’un 2027 Avrupa Oyunları’na ev sahipliği yapmasına ilişkin mutabakat zaptının imzalandığı programa götürülen gazetecilerin masrafları İBB tarafından mı karşılandı ve ne kadar maliyeti oldu?” sorusuna, şöyle cevap verdi:

İBB Tarafından Gazetecilerin Masrafları Karşılandı

İmamoğlu, gazetecilerin davet edildiği Roma ziyaretinin masraflarının İBB tarafından karşılandığını belirtti. “Tabii kurumsal karşılamamız ana gövdesinde var. Gazetecileri davet etmemiz kadar doğal bir şey yok. Kaldı ki biz yaklaşık 5,5 yıllık görev süremiz içerisinde ilk kez yurt dışındaki bir organizasyona -ya da yurt içinde de diyebiliriz- hatta ilk defa İBB’nin kendi bütçesiyle gazetecileri getirdiğimiz bir organizasyon yaptık. Bundan daha doğal bir şey yok ve Avrupa Oyunları, İstanbul tarihinde ilk kez yapılıyor. Bunun yadırganacak bir tarafı yok. Önemli bir organizasyondur. Etik kurallar üzerinden eleştirileri dinliyoruz. Bir eksiğimiz varsa bakarız, bir sonrakinde yapmayız ama ilk kez yapıyoruz. Bunu yüzlerce kez yapan ahalinin temsilcilerinin buna dönük haberler yapmasını ve eleştirilerini de böyle enteresan bir biçimde izliyorum. Dediğim gibi biz 6 yıla yakın zaman dilimi içinde ilk kez böyle bir organizasyon gerçekleştirdik.” şeklinde konuştu.

İmamoğlu’nun açıklamaları, gazetecilerin masraflarının İBB tarafından karşılandığını ve bu tür organizasyonların kurumsal politikalarının bir parçası olduğunu gösterdi. Gazetecilerin yurt içi ve yurt dışında yapılan önemli etkinliklere katılmasının önemine vurgu yaparak, İBB’nin bu konudaki hassasiyetini ve ilkeli tutumunu ortaya koydu.

İBB’nin Gelecek Organizasyonlara Yaklaşımı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) gazetecilerin katılımını sağladığı Roma ziyareti, İmamoğlu’nun belirttiği gibi kurumsal politikaların bir parçası olarak değerlendirilmelidir. İBB’nin gelecekte yapılacak organizasyonlara yönelik yaklaşımı da bu çerçevede değerlendirilmelidir. Gazetecilerin önemli etkinliklere katılmasının, kamuoyunu bilgilendirmenin ve şehrin tanıtımının önemli bir parçası olduğu düşünülmelidir.

İBB’nin bu tür organizasyonlarda gazetecilerin masraflarını karşılaması, şeffaf bir iletişim politikasının bir parçası olarak değerlendirilebilir. Bu tür uygulamaların, belediyenin şeffaflık ve hesap verilebilirlik ilkesine uygun olduğu düşünülmelidir. İmamoğlu’nun bu konudaki açıklamaları, İBB’nin medya ile ilişkilerindeki olumlu yaklaşımını göstermektedir.

İstanbul’un 2027 Avrupa Oyunları’na ev sahipliği yapacak olması, şehrin uluslararası alanda tanıtımı ve prestiji açısından önemli bir adımdır. Bu tür organizasyonların medya tarafından takip edilmesi ve kamuoyuna doğru şekilde yansıtılması, şehrin imajı açısından büyük önem taşımaktadır. İBB’nin gazetecileri bu tür organizasyonlara davet etmesi, şehrin tanıtımına katkı sağlayacak önemli bir adımdır.

İBB’nin gelecek dönemde yapacağı organizasyonlarda da gazetecilerin katılımını sağlaması ve bu tür etkinliklere medyanın ilgisini arttırması, şehrin ulusal ve uluslararası alanda tanıtımına büyük katkı sağlayacaktır. İmamoğlu’nun bu konudaki açıklamaları, İBB’nin medya ile olan işbirliğine ve şeffaf iletişim politikasına verdiği önemi göstermektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın