Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Fatih Keleş’in 1,5 Saatlik İfade Süreci: “Para Sayma” Görüntülerine Açıklık Getirdi

Fatih Keleş’in 1,5 Saatlik İfade Süreci: “Para Sayma” Görüntülerine Açıklık Getirdi

admin admin - - 3 dk okuma süresi
4 0

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Spor Kulübü Başkanı ve CHP Beylikdüzü Belediye Meclis üyesi Fatih Keleş’in CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda para sayma görüntülerine ilişkin başlatılan soruşturmada verdiği ifade, olayın detaylarını aydınlattı. Keleş’in ifadesine göre, 2019 yılında CHP İstanbul İl Başkanlığı için bir bina satın alınması sürecinde bulunduğu sırada meydana gelen olayları açıkladı.

Keleş, ifadesinde 2009 yılından beri CHP üyesi olduğunu belirterek, olayın Aralık 2019’da gerçekleştiğini ve o dönemde CHP Beylikdüzü Meclis üyesi olduğunu dile getirdi. Paraların bağış kampanyası kapsamında toplandığını ve kendisine CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın satın alınması için verildiğini belirtti. Paraların içinde hangi para birimi olduğunu görmediğini ve Turan Taşkın Özer’in kendisine çantalar içinde teslim ettiğini ifade etti.

İstanbul İl Yönetiminden Özgür Nas ve Can Poyraz’ın da bulunduğu bir ofise paraları götürdüğünü belirten Keleş, paraların en az 3-4 defa sayıldığını ve tutanak tutulduğunu söyledi. Paraların ne kadar olduğunu hatırlamadığını ve satın alma sürecinin İstanbul İl Başkanlığı tarafından yürütüldüğünü belirtti. Keleş, paraları Turan Taşkın Özer’in kendisine verdiğini ve bu paranın nereden geldiği ve nereye gittiği hakkındaki algının yanlış olduğunu savundu.

Soruşturma kapsamında eski CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas, eski basın danışmanı Can Poyraz ve Fatih Keleş ifade vermişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Van mitinginde konuşurken olayı gündeme getirerek CHP’yi eleştirmiş ve oyunun iyice kirlendiğini söylemişti.

Olayın detayları ve soruşturma süreci hakkında daha fazla bilgi almak için haberimizi inceleyebilirsiniz. Bu olayın Türk siyasetinde yarattığı yankılar ve sonuçları merak edenler için detaylı bilgiler sunuyoruz. Erdoğan’ın açıklamaları ve CHP’nin bu konudaki tavrı hakkında da bilgi veriyoruz. Siyasi gelişmeleri takip etmek ve doğru bilgiye ulaşmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın