Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Demirtaş’ın oyları Beştepe’ye, yerel seçimde ise “Nah!” dedi.

Demirtaş’ın oyları Beştepe’ye, yerel seçimde ise “Nah!” dedi.

admin admin - - 3 dk okuma süresi
3 0

İsmail Saymaz: “Burcu Köksal, CHP’yi Sabote Etti”

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, CHP’nin Afyon adayı Burcu Köksal’ın DEM Parti’ye yönelik sözlerinin CHP lideri Özgür Özel tarafından iyi yönetilemediğini belirttiği bugünkü yazısında, “Siz DEM’in de oylarıyla Beştepe’ye giderken elinizi birleştirip kalp yapacaksınız… Yerel seçimde ise başparmağınızı işaret ve orta parmaklarınızın arasına sokup ‘Nah!’ çekeceksiniz, öyle mi? Bu çelişki bir kasaba siyasetçisinin ikiyüzlülüğünden ibaret midir?” diye sitem etti.

Köksal, AK Parti ile Dişe Diş Mücadele Ediyor

“Köksal, başta İstanbul olmak üzere büyükşehirleri elinde tutmak için AK Parti ile dişe diş mücadele eden partisini sabote etti” diyen Saymaz, şunları kaydetti:

“Sabotajın iki nedeni olabilir. Birincisi: Köksal, sokak röportajlarında önde göründüğü Afyon’da, Zafer Partisi’nden daha milliyetçi bir imaj çizerek, ipi göğüsleyeceğini hesaplıyor olabilir. Afyon’daki DEM Partililer tayin edici önemde ve sayıda olmadığı için gelişine vuruyor ve herhalde ‘Afyon’un Topuklu Efesi’ olacağını umuyor. Besbelli ki Köksal’ın zihin dünyası ilkel bir milliyetçiden çok farklı değil. Bu sığlıkta bir siyasetçi belediye başkanı olursa Afyon’daki DEM’lilerin suyunu da keser, çöpünü de toplamaz. Bu kafaya Türkiye’yi teslim etmezler. Siz kim oluyorsunuz da yurttaşı etnik kimliklerine, inançlarına, siyasi tercihlerine göre tasnif ederek, onlara belediyenin kapılarını kapatıyorsunuz?

İkincisi ihtimal ise kurultayda Kılıçdaroğlu ile hareket eden Köksal’ın CHP ve İmamoğlu’na kasten zarar vermesidir. Köksal’ın davranışının arka planında değişimcilere yönelik öfke ve intikam hırsı yatıyor olabilir. Öyle olsa bile bunu tüm Kılıçdaroğlu yanlılarına genellemek büyük bir haksızlıktır. Fakat Kılıçdaroğlu’nun 14 – 28 Mayıs’ta DEM Parti’nin de oylarıyla Beştepe’ye gidecek olmasını savunan Köksal’ın 10 ay sonra şimdi ‘DEM’i belediyeye sokmayacağım’ demesi tuhaf değil mi? Siz DEM’in de oylarıyla Beştepe’ye giderken elinizi birleştirip kalp yapacaksınız… Yerel seçimde ise başparmağınızı işaret ve orta parmaklarınızın arasına sokup ‘Nah!’ çekeceksiniz, öyle mi? Bu çelişki bir kasaba siyasetçisinin ikiyüzlülüğünden ibaret midir?”

Yazının tamamını okumak için tıklayın.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın