Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Bakan Tekin’den Matematik Programında Değişiklik Yok Açıklaması!

Bakan Tekin’den Matematik Programında Değişiklik Yok Açıklaması!

admin admin - - 2 dk okuma süresi
22 0

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yeni müfredatla ilgili yapılan çalışmalara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Tekin, müfredatın öğrenci düzeylerine uygun olarak sadeleştirileceğini belirterek, gelecek yıl 1, 5 ve 9. sınıflarda uygulanacak yeni müfredatta nelerin olacağını açıkladı.

Yusuf Tekin, müfredatın temel amacının sadeleştirme olduğunu vurgulayarak, “Bizim muhatap olduğumuz öğrencilerin düzeyleri. Lisans düzeyinde okutulması gereken herhangi bir bilginin zorunlu eğitim çağında verilmesi gerekli midir? Seyreltmeler olacak, bunun için komisyonlar kuruldu. Aylardır çalışıyorlar. İlkesel olarak çocuklarımızın düzeylerine uygun müfredat ortaya çıkacak” dedi.

Yeni müfredatta yer alacak konularla ilgili olarak ise Bakan Tekin, uzmanlar tarafından yapılan çalışmaların yüzde 80’inin tamamlandığını belirtti. Yeni müfredatın 2024-2025 eğitim öğretim yılında kademeli olarak uygulanmaya başlanacağını ifade eden Tekin, “Çalışmaların yüzde 80’i bitmiş durumda önümüzdeki haftalarda hepsi tamamlanmış olacak, Talim Terbiye Kurulu’nun onayından sonra yayınlayacağız” şeklinde konuştu.

Matematik müfredatında bazı konuların çıkarılacağı yönündeki iddialara da yanıt veren Bakan Tekin, konunun uzmanlarından oluşan yaklaşık 2 bin kişilik bir ekibin bu konuları değerlendirdiğini ve akademisyenlerin bilimsel boyutuyla, öğretmenlerin ise uygulama tarafıyla ilgilendiklerini belirtti.

Sonuç olarak, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in açıklamalarına göre, yeni müfredatın öğrencilerin düzeylerine uygun olarak sadeleştirilmesi ve kademeli olarak uygulanması planlanmaktadır. Detaylar ise önümüzdeki günlerde açıklanacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın