Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Bahçeli: Milletimizin mesajını aldık, yerel seçim değerlendirmesi yapıldı!

Bahçeli: Milletimizin mesajını aldık, yerel seçim değerlendirmesi yapıldı!

admin admin - - 2 dk okuma süresi
33 0

Son dakika haberine göre, Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin ardından siyasi partilerin grup toplantıları başladı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, siyasetin temelinin akıl, enerji, ahlak, hürmet ve muhabbet olduğunu vurgulayarak, siyasetçilerin milletin mutluluğunu ön planda tutması gerektiğini belirtti.

Milletin egemenliğine saygı duyduklarını ve demokrasiye bağlı olduklarını belirten Bahçeli, Türkiye ve Türk milletine hizmet etmek için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

MHP’nin 31 Mart seçimlerini değerlendiren Bahçeli, 3 maddede özetlediği mesajlarını paylaştı:

1) Milletin demokratik kararına saygı duyduklarını ve yerel seçimlerin genel seçimlerle karıştırılmaması gerektiğini vurgulayan Bahçeli, Türkiye’nin hedeflerinden sapmadığını ve yerel iktidarın hayal olduğunu belirtti.

2) Katılım oranlarının düşüklüğüne dikkat çeken Bahçeli, milli iradenin sandığa yansımadığını ve ekonomik sıkıntıların seçim sonuçlarını etkilediğini ifade etti.

3) Partisinin oy kaybettiğini iddia edenleri müfteri olarak nitelendiren Bahçeli, MHP’nin Türk milleti tarafından desteklendiğini ve Cumhur İttifakı’nın hizmet yolculuğunun güçlü bir şekilde devam edeceğini belirtti.

Bahçeli ayrıca, İran-İsrail gerilimine de değinerek, barış ve sağduyunun hakim olmasını temenni etti ve İsrail’in Gazze’deki soykırım suçunu kınadı.

Kısacası, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin grup toplantısında yaptığı açıklamalarda, milletin iradesine saygı duyulması, hizmet odaklı bir siyaset anlayışının benimsenmesi ve barışın öneminin vurgulanması dikkat çekiciydi. Türkiye’nin iç ve dış politikadaki gelişmeleriyle ilgili de önemli mesajlar veren Bahçeli, partisinin gelecek dönemde de halkın yanında olmaya devam edeceğini vurguladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın