Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Babasının ölümünden sonra Sinan Ateş’e bıraktığı mektupta, “Oğlum, her zaman gurur duyacağım” sözleri yürekleri dağladı.

Babasının ölümünden sonra Sinan Ateş’e bıraktığı mektupta, “Oğlum, her zaman gurur duyacağım” sözleri yürekleri dağladı.

admin admin - - 4 dk okuma süresi
36 0

Sinan Ateş’in Babası Musa Ateş’in Son Mektubu

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, Ankara’da silahlı suikast sonucu öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in babası Musa Ateş’in oğluna yazdığı son mektubu köşesinde paylaştı. Musa Ateş’in, oğlu Sinan için kaleme aldığı duygusal mektupta, yaşadığı acı ve şaşkınlık net bir şekilde hissediliyor.

Ayşe Ateş’in Kitabında Yer Alan Yazı

Ayşe Ateş, eşi Sinan Ateş için geçen sene ‘Sinan Ateş / Yaşar Hatıralarda’ adlı bir kitap yayınladı. Kitapta, aile üyelerinden biri olan Musa Ateş’in oğlu Sinan için yazdığı mektup da yer aldı. Bu mektupta Musa Ateş, oğlunun nasıl biri olduğunu ve yaşadığı acıyı dile getiriyor.

“Ben Sinan’a ömrümde bir fiske vurmadım. Her nazını çektiğim, her sıkıntısına katlandığım kıymetlimi ellerimle toprağa verdim. Dokunmaya kıyamadığım evladıma kıydılar! Neden? Aklım almıyor, yahu herkesi iyi şeyler söylediği Sinan kime ne kötülük yapacak ki onu öldürecekler! Karıncayı incitmeyen çocuk, öldürülmeyi hak edecek ne yapmış? 1980’den önce yanımda arkadaşım şehit edildi, ben yaralandım. Zor günlerdi. Keşke yaşanmasaydı. O zaman silahlar konuşuyordu, şimdi kafalar konuşuyor. Peki, oğlumu düşman belleyenler kimlerdi?

Benim oğlumu daha kafalı, daha zeki diye mi şehit ettiler. Sinan ağzına sigara koymazdı. Diyorlar ki uyuşturucu satan bir torbacı Sinan’ı vurmuş. Oğlumun torbacılarla ne işi olacak? Sinan, böylelerine selam bile vermezdi. Oğlum Türk milliyetçisiydi. Ömrümüzü adadığımız ülkücü harekete başkan oldu. Her sohbeti parti, ocak, Türk milleti ve müslümanlık idi. Demek ki Sinan’ı şehit edenler partiye, ocağa, Türk milletine ve müslümanlığa düşman. Kim bunlar?

1980 öncesi kendimizi en güvenli hissettiğimiz zamanlar cuma vakitleriydi. Sinan’ı şehit edenler nasıl insanlar ki cuma namazından çıkan evladımı vuruyorlar? Filistinli müslümanları cuma namazından çıkışta şehit eden İsrail askerlerinden bunların farkı ne? Oğlumu kameraların önünde şehit ettiler. Ankara’nın merkezinde şehit ettiler. Ülkü Ocakları Genel Başkanı’nı kim hangi suretle şehit edebilir? Ülkücüler buna nasıl sessiz kalabilir? Peki devletimiz nerede? Neden Sinan’ı vurdurtanlar tutuklanmıyor? Bu kadar insanı bir torbacının bir araya getirdiğine devletimiz inanıyor mu? Sinan’ın mahkemesi neden hâlâ başlamadı?

Facebook’ta benim fotoğrafımla birlikte yazılan bir yazı gösterdiler. (Firavun’a karşı olmak yetmez, Musa’nın yanında olmak gerekir) yazıyordu. Çok doğru. Ben Musa Ateş. Oğlumun katillerini içinizden kazımanız yetmez, benim yanımda olun. Benim evladım Ülkü Ocakları Genel Başkanıydı. Oğlumu şehit ettiler. Benim oğlumu bile şehit ediyorlarsa sizin oğlunuza kimse acımaz.”

Musa Ateş, bugün Emir Sultan Mezarlığı’nda yatan oğlunun yanına defnedilecek.

İlgili Haberler

TIKLAYIN – Sinan Ateş dosyasında “krizler” bitmiyor: Savcı 2 ay izne ayrıldı, dosya bir kez daha el değiştirdi

TIKLAYIN – Sinan Ateş cinayeti dosyasındaki bilirkişi raporuna T24 ulaştı: Ateş’in adresini Ülkü Ocakları Başkanı istemiş!

TIKLAYIN- Bilirkişi raporu: İşte adım adım Sinan Ateş cinayetine giden zaman çizelgesi

TIKLAYIN – Öldürülen Sinan Ateş için eşi Ayşe Ateş’in editörlüğünde kitap hazırlandı: “Bu kadar insanı bir torbacının bir araya getirdiğine devletimiz inanıyor mu?”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın