Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Albayrak Grubu, Yassıada’yı turistler için cazip hale getiriyor!

Albayrak Grubu, Yassıada’yı turistler için cazip hale getiriyor!

admin admin - - 2 dk okuma süresi
35 0

Yassıada’nın Yeni İşletmecisi: Albayrak Grubu

Yassıada, AKP tarafından “Demokrasi ve Özgürlükler Adası” olarak adlandırılmış ve işletmesi Albayrak Grubu’na devredilmiştir. Albayrak Grubu Kurumsal Pazarlama Müdürü Enes Boyacı, adanın canlanması için çeşitli yabancı gruplarla işbirliği görüşmeleri yapıldığını belirtmiştir.

Katre Island Oteli ve Yassıada

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin bir şirketi tarafından “yap-işlet-devret” modeliyle 29 yıllığına kiralanan Yassıada, 140 milyon dolarlık yatırımla ultra lüks muhafazakâr tatil konsepti sunan Katre Island Oteli ile dikkat çekmiştir. Ancak yaşanan sorunlar sonucunda adanın işletmesi 18 Ocak 2023’te Kültür ve Turizm Bakanlığı’na iade edilmiştir.

14 Şubat 2023’te ise adanın işletmesi 20 yıllığına Albayrak Grubu bünyesindeki Birun Ada Otelcilik Turizm’e kiralanmıştır. Kiralanan işletme, 103 bin 750 metrekare yüzölçümlü Hazine taşınmazı ile 10 bin 43 metrekarelik dolgu alanı üzerinde 324 yatak kapasiteli 5 yıldızlı otel tesisi içermektedir. Birun Ada Otelcilik Turizm, adayı canlandırmak için çalışmalarına devam etmektedir.

Albayrak Grubu’nun Hedefleri

Albayrak Grubu Kurumsal Pazarlama Müdürü Enes Boyacı, iş dünyasının toplantı ve yemek gibi programlarını gerçekleştirmeye başladığı adanın canlandırılması için 15 aylık bir süre belirlediklerini açıklamıştır. Ekstra bir yatırım yapmadıklarını belirten Boyacı, tanıtım çalışmalarına odaklandıklarını belirtmiştir. Tanıtım için konsolosluk temsilcilerinin adada toplandığını ve yerli iş dünyasıyla birlikte Arap iş dünyası birlikleriyle de görüşmeler yapıldığını belirtmiştir.

Boyacı, “Onların da toplantılarını burada yapmasını bekliyoruz. Sezon bizim için yeni başladı. Ayrıca halen plaj imkânı yok, onun yapımına da başlayacağız.” şeklinde konuşmuştur.

Albayrak Grubu, Yassıada’nın potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek ve adanın turizm alanında canlanmasını sağlamak için çalışmalarına hızla devam etmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın