Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. AK Parti MYK, seçim sonrası ilk toplantısını bugün yapacak

AK Parti MYK, seçim sonrası ilk toplantısını bugün yapacak

admin admin - - 2 dk okuma süresi
51 0

Türkiye’de Yerel Yöneticilerin Seçimi Tamamlandı

Türkiye, 5 yıl boyunca görev yapacak olan yerel yöneticilerini belirlemek için sandık başına gitti. 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde vatandaşlar, belediye başkanlarını ve meclis üyelerini seçmek için oy kullandı.

AK Parti İlk Kez Birinci Olamadı

AK Parti, kurulduğu 2001 yılından bu yana girdiği 18 seçimde ilk kez birinci parti olamadı. Türkiye genelinde en çok oy alan parti ise 14’ü büyükşehir olmak üzere toplamda 35 belediye kazanan CHP oldu. AK Parti ise oy oranında ilk kez 2. sıraya geriledi.

2019 seçimlerine göre, AK Parti’nin hem kazandığı belediye sayısı hem de oy oranı düştü. 31 Mart’ta 16 milyon 339 bin oy alan AK Parti’nin oy oranı yüzde 35,48’de kaldı. 2019’da ise 20 milyon 584 bin oy alarak yüzde 44,5 orana ulaşmıştı.

AK Parti MYK Olağanüstü Toplanıyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün yapılacak olağanüstü MYK toplantısında 31 Mart’taki yerel seçim sonuçları ele alınacak. Erdoğan, seçim sonuçlarını balkon konuşmasında değerlendirerek “İstediğimiz sonucu alamadık.” açıklamasını yapmıştı. Parti yönetimi, seçim sonuçlarını detaylı bir şekilde inceleyerek gerekli müdahaleleri planlayacak.

NTV’yi Sosyal Medyadan Takip Edin

NTV’yi sosyal medya üzerinden takip ederek en güncel haberleri ve analizleri anında öğrenebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek Türkiye ve dünya gündemini yakından takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın