Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Yerel seçimlere doğru! Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir ilçe aday toplantısında

Yerel seçimlere doğru! Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir ilçe aday toplantısında

admin admin - - 5 dk okuma süresi
5 0

31 Mart mahallî seçimleri için çalışmalar sürat kesmeden devam ediyor..

Cumhur İttifakı cephesinde bilhassa büyükşehirler için hummalı hazırlıklar yapılıyor.

Bu vilayetlerden biri de İzmir.

Cumhurbaşkanı İzmir Büyükşehir Belediye Lider Adayı olarak Hamza Dağ’ın ismini açıkladı.

Bugün de İzmir’in ilçe belediye lider adayları için toplantı düzenleniyor.

“Algıyla belediye başkanlığı yapma dönemi sona ermiştir”

Programa katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında kıymetli iletiler vererek şu sözleri kullandı:

Sözlerimin başında sabah yaşadığımız merkezi Menderes açıkları olan 5,1 şiddetindeki sarsıntıdan ötürü tüm İzmirlilere geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Cumhur İttifakı olarak İzmir Büyükşehir Belediye lider adayımız Hamza Dağ kardeşimizin akabinde bugün de ilçelerimizde aday göstereceğimiz isimleri açıklamak üzere bir ortadayız. Maksadımız aday belirleme süreçlerini en kısa müddette bitirerek tüm gücümüzü 31 Mart’ta sandıkları patlamak için kullanmaktır.

Milletimiz 31 Mart’ta kentlerini eser ve hizmet siyasetiyle yönetecek belediye liderlerini tercih edecektir. Türkiye’de artık yalnızca gösteriyle algıyla belediye başkanlığı yaparak kentlerimizin yıllarını heba etme dönemi sona ermiştir.

Gelin İzmir başta olmak üzere hiçbir kentimizi Türkiye Yüzyılı belediyeciliği anlayışından yoksun bırakmayalım. Milletimiz, 31 Mart’ta kentlerini, ortak pahalarını istismar siyasetiyle değil eser ve hizmet siyasetiyle yönetecek belediye liderlerini tercih edecektir.’

“Adaylarımız gönlü ve aklı diğer yerlerde olan isimler üzere değil”

Bizim adaylarımız, belediye başkanlığı koltuğunda oturan lakin gözü, gönlü ve aklı öbür yerlerde olan isimler üzere değildir, olmayacaktır. Ülkemizin başına 40 yıldır musallat edilen bölücü terör belası yine bu toprakları işgal teşebbüsünün modülü. Emperyalist güçler sinsi oyunlara içeriden dayanak verecek maşaları figüranları ebediyen buldular. Kimi bilerek kimi bilmeyerek bu senaryolarda rol üstlenenler tarih önünde hak ettikleri notları almışlardır. Hükümetimizin birinci devri ülkenin yakasından düşmek istemeyen vesayet güçlerine karşı gayret ile geçti.

“İnşallah bu seçimi de muvaffakiyetle tamamlayacağız”

18. seçimimize 18. imtihanımıza hazırlanıyoruz. İnşallah bu seçimi de muvaffakiyetle tamamlayıp Türkiye Yüzyılı yürüyüşümüzü hızlandıracağız.

“İsrail katliamlarını durdurmalıdır”

Uluslararası adalet divanının dün aldığı karar dünya 5’ten büyüktür haykırışımızın adeta bir aksisedasıdır. İsrail’i bir defa daha milletlerarası toplumun sesine kulak vererek akınlarını ve katliamlarını bir an evvel durdurmaya çağırıyoruz. Tüm bu gerçeklere karşın Türkiye’nin kendi topraklarında ve kendi vatandaşlarından ibaret bir güç olmadığını hala anlamayanlar var. Şayet biz kendi topraklarımızda, kendi vatandaşlarımızla hudutlu kalsaydık bizi bu coğrafyadan 40 kere kazıyıp atmışlardı.

“Ne İzmir ne de İzmirlilik kimsenin inhisarında değildir”

Türkiye, diğer ülkelerin öteki ülkelerin başına gelse tekraren yerle yeksan olmalarına yol açacak badireleri atlatmayı başarabiliyor. Kim aksini argüman ediyorsa bu ülkenin içe kapanmasını istiyorsa, emin olun gerisinde bir ihanet bir gaflet vardır. Biz kimin ne dediğine değil milletimizin ne istediğine bakacağız. Türkiye Yüzyılı’nın inşasını da tıpkı anlayışla yürütecek ve neticelendireceğiz.

Bu süreçte İzmir’in bize vereceği dayanak çok değerli göreceğiz. İzmir ile, İzmirli ile ortamıza hiç kimseyi sokmadık sokmayacağız.
Ne İzmir ne de İzmirlilik kimsenin monopolünde değildir. Bu kente aşkla, sevda ile, azimle hizmet eden herkes İzmirlidir. Aksini söyleyenler İzmir’e en büyük berbatlığı yapanlardır.

AYRINTILAR GELİYOR…

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın