Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Uraz Kaygılaroğlu’nun dedesi hayatını kaybetti! ‘Tanıdığım en dürüst, en kıyak insandın’

Uraz Kaygılaroğlu’nun dedesi hayatını kaybetti! ‘Tanıdığım en dürüst, en kıyak insandın’

admin admin - - 4 dk okuma süresi
16 0

Oyuncu Uraz Kaygılaroğlu, Instagram hesabında yaptığı bir paylaşımla 96 yaşındaki dedesi Hasan Kaygılaroğlu’nun hayatını kaybettiğini duyurdu.

Babası Mehmet Ali Kaygılaroğlu’nu 4 yaşındayken kaybeden ve dedesiyle büyüyen Kaygılaroğlu, duygusal bildirisinde şu tabirlere yer verdi:

“Dedeciğim, biriciğim, hoş yüreklim. Sen benim tanıdığım en dürüst, en kıyak insandın. Meyven, kabak çekirdeğin, aksiyon sineman tamamsa öteki bir şey aramazsın. Birisi seninle inatlaşmadı mı, tane tane anlattı mı kızmaz, anlarsın. Sabah şöyle bir 5-10 km yürüdün mü tamam. Akşam vaktine yanlışsız bir kaç el tavla, bitti gitti.

“MENDİL, ÇORAP SATMIŞSIN”

“Anlatırdın daima. Savaş görüp, 16-17 yaşlarında İstanköy’den kayıkla Bodrum’a yanaşmışsın. Akrabaların varmış Çukurcuma’da, onların yanına gidene kadar sokaklarda kalmış, mendil, çorap satmışsın. Bir başına İstanbul’da yaşamayı başarıp anneanneme göz koymuşsun. Bir oğul ve bir kız çocuğu sahibi olmuş, onlara da aslanlar üzere bakmışsın. Anneannem kazandıklarını kıymetlendirmiş, sen daima çalışmışsın. Mahmutpaşa’da esnaf olmuş, bu sefer çorap makinası ve iğnesi satmışsın (ne farklı bir meslek diye düşünmeden edemezdim).”

“BEN SENİ ÇOK SEVERDİM DEDE”

Buradan sonrası da benden olsun. Beni bir hafta sonu parksız, bisikletsiz bırakmadın. Tavla oynamayı, düzgün insan olmayı, dürüst yaşamanın manasını sen öğrettin. Çalışkanlığı da sende gördüm, emekliliğin tadının nasıl çıkarılacağını da. Bayram namazına da seninle gittim, teravih namazına da. Sonra gitmeyi bırakınca da kızmadın. Açık fikirli adamdın, onaylamadığın şeye ‘Keşke yapmasan’ der, karışmazdın. En azından bana. Daima güvenir, sırtımı sıvazlardın. ‘Akıllı çocuksun’ diye severdin beni. Ben de seni çok severdim dede, çok.

“DEDE OLDUN, BABA OLDUN”

“Burgere de sen götürürdün, kıyıda kayıkçı arkadaşlarının yanına da. Fenerbahçe mahallesinde Hasan’ın torunu olmanın imtiyazlarını yaşattın bana. Dede oldun, baba oldun. Herkese oldun, bir bana değil; kapın, sofran daima açıktı. Eski alışkanlık herhalde, herkese çorap ikram ederdin. ‘Bir insan bu kadar meyve yer mi arkadaş?’ diye hayret ederdik kuzenlerle. Bir de 96 yaşındasın diye mi ne, daima ‘hiç ölmeyecek herhalde’ diye gülerdik ortamızda. Seni çok seviyorum dedem, Allah rahmet eylesin.”

Kaygılaroğlu’na Şükran Ovalı, Melis İşiten, Pınar Sabancı, Özge Borak, Asude Kalebek, Çağlar Çorumlu, Pınar Altuğ Atacan, Cet Demirer, Cemre Baysel, Çağlar Ertuğrul, İclal Aydın, Itır Esen, Gani Müjde, Burcu Biricik üzere birçok ünlü isim de başsağlığı dileklerinde bulundu.

patronlardunyasi.com

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın