Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Ünlü Yazar Eylem Tok ve Oğlu, ABD’ye Kaçarak New York’ta Ortaya Çıktı!

Ünlü Yazar Eylem Tok ve Oğlu, ABD’ye Kaçarak New York’ta Ortaya Çıktı!

admin admin - - 2 dk okuma süresi
6 0

Yazar Eylem Tok ve Oğlu New York’ta Görüntülendi

Ehliyetsiz olarak kullandığı araç ile Oğuz Murat Acı’nın ölümüne sebep olan T.C. ve ABD’ye kaçan annesi yazar Eylem Tok, New York’ta görüntülendi. Tok’un 17 yaşındaki oğlu olan T.C. tarafından gerçekleştirilen kazada Oğuz Murat Acı yaşamını yitirirken, 4 kişi de yaralanmıştı. Kazadan sonra Eylem Tok ve oğlu önce Mısır’a kaçmış, ardından da ABD’ye gitmişlerdi.

Gazeteci Razi Canikligil’in paylaştığı fotoğraflarda, kaçak anne oğulun New York’un 57. sokak ve 6. Avenue köşesinde görüldüğü belirtilerek, gülmeleri dikkat çekti. İstanbul’da, 1 Mart’ta meydana gelen kazada T.C’nin kullandığı araç, yol kenarındaki ATV tipi araçlara çarpmış ve bu kaza sonucunda Oğuz Murat Acı hayatını kaybetmişti. Kazanın ardından Eylem Tok ve oğlu, hızla İstanbul Havalimanı’ndan Mısır’a kaçmış, sonrasında ise Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmişlerdi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, T.C. ve annesi Eylem Tok hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. Zanlıların Türkiye’ye iadeleri için hem diplomatik yollar hem de Interpol aracılığıyla girişimde bulunulmuştu.

Fotoğrafların paylaşılmasının ardından olay yeniden gündeme gelirken, toplumda büyük bir infial yaratmıştı. Eylem Tok ve oğlunun New York’ta rahat bir şekilde dolaşmaları ve gülümsemeleri, sosyal medyada da geniş yankı bulmuştu.

Kazaya karışan aracın sürücüsü olan T.C. ve annesi Eylem Tok’un kaçışı ve ardından yurtdışına gitmeleri, kamuoyunda tepkiyle karşılanmıştı. Adaletin yerine getirilmesi ve sorumluların cezalandırılması için Türk makamlarının yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ettiği belirtiliyor. Son gelişmeler ise merakla bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın