Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Titanik’ten 5 kat büyük kruvaziyer gemisi, Türk şirketin işlettiği Bahamalar’daki dünyanın en büyük transit limanına demir attı

Titanik’ten 5 kat büyük kruvaziyer gemisi, Türk şirketin işlettiği Bahamalar’daki dünyanın en büyük transit limanına demir attı

admin admin - - 4 dk okuma süresi
1 0

Titanik’ten 5 kat daha büyük, Eyfel Kulesi’nden daha uzun olan dünyanın en büyük kruvaziyer gemisi “Icon of the Seas-Denizlerin İkonu”, Nassau Kruvaziyer Limanına demir attı.

Global Yatırım Holding’den yapılan açıklamaya nazaran, dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi Küresel Ports Holding (GPH) portföyünde bulunan Bahamalar’daki Nassau Kruvaziyer Limanı, dünyanın en büyük kruvaziyer gemisine konut sahipliği yaptı.

EYFEL KULESİ’NDEN DAHA UZUN

Eyfel Kulesi’nden daha uzun olan dünyanın en büyük kruvaziyer gemisi Icon of the Seas, Nassau Kruvaziyer Limanını ziyaret etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Küresel Yatırım Holding ve Küresel Ports Holding İdare Konseyi Lideri Mehmet Kutman, 2023 Mayıs’ta Nassau Kruvaziyer Limanının 300 milyon dolarlık yatırımla yenilendiğini anımsattı.

Kutman, “Dünyanın en büyük transit limanı olan Nassau Kruvaziyer Limanı’nda dünyanın en büyük kruvaziyer gemisini ağırlamış olmaktan son derece memnunuz. Kendi alanında dünyanın iki en büyüğü bir ortaya gelmiş oldu. Nassau Kruvaziyer Limanı’nda başardıklarımızdan gurur duyuyoruz.” sözlerini kullandı.

TİTANİK’TEN 5 KAT BÜYÜK

5.600 yolcu kapasitesine sahip gemide 2.350 mürettebatın vazife yapacağı, yolcular için de 2.800’den fazla kabin bulunduğu açıklandı. Adeta yüzen bir kenti andıran geminin, batan ünlü Titanik’ten 5 kat daha büyük olduğu vurgulandı.

DENİZ ÜZERİNDEKİ EN BÜYÜK SU PARKI

Uzunluğu 365 metre olan gemide, ayrıyeten dünyanın deniz üzerindeki en büyük su parkı, 7 havuz 9 da jakuzi yapıldı. Gemi, Miami’den yıl boyunca 7 gecelik Doğu ve Batı Karayip tatillerine yelken açarken, yakıt olarak da sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) ve yakıt hücresi teknolojisi kullanacak.

HAFTALIK 2 MİLYON 257 BİN TL

Icon of the Seas 20 güvertesi, 1.198 feet uzunluğu ve 250.800 gros tonuyla ortalama bir yolcu gemisinin binlerce kat üzerinde sayılıyor. Aydınlık gazetesinin aktarmasına nazaran, gemide 40’tan fazla yiyecek ve içecek yeri, yedi havuz, altı su kaydıraklı bir su parkı ve haftalık 75.000 dolar (2 milyon 257 bin Türk Lirası) karşılığında üç katlı lüks bir kamara üzere çılgın imkanlar bulunuyor.

Çok sayıda kamaraya sahip olmasına karşın, bu gemide tatilin fiyatı dudak uçuklatıyor. Geminin en ucuz 2024 seferi, iç kamarada yedi gece için kişi başı 1.820 dolardan başlıyor (54 bin 774 Türk Lirası). Icon of the Seas, 46.328 GT’ye kıyasla 250.800 GT’lik iç hacmiyle Titanic’in beş katı büyüklüğünde. Icon of the Seas, 1.198 feet uzunluğuyla Titanic’ten yaklaşık yüzde 35 daha uzun. Icon of the Seas, 27 Ocak’taki birinci seferine kadar Miami limanındaki yeni konutunda kalacak.

patronlardunyasi.com

İLGİLİ HABER

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın