Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Serkan Toper, Beşiktaş Belediyesi’nin sorunlarını sıraladı

Serkan Toper, Beşiktaş Belediyesi’nin sorunlarını sıraladı

admin admin - - 4 dk okuma süresi
22 0

Türkiye, 31 Mart’ta yapılacak lokal seçim için geri sayıma geçti.

İstanbul’da vilayet ve ilçe adaylarını belirleyen Cumhur İttifakı, seçim çalışmaları için alandan bir an olsun ayrılmıyor.

Bu isimlerden biri de MHP ve Cumhur İttifakı’nın Beşiktaş Belediye Lider adayı Serkan Toper.

Toper, CHP’li Beşiktaş Belediyesi’nin 2 aydır çalışanların maaşını ödeyemediğini söyledi.

Mevcut CHP’li idareye verdi veriştirdi: 019’dan 2024’e kadar vaat ettikleri hiçbir şeyi yapmadılar

Sözlerine devam eden Toper daha sonra CHP’li idarenin vaat ettiklerini yapmadığının altını çizdi.

Toper, “2019’dan 2024’e kadar vaat ettikleri hiçbir şeyi yapamadıklarını, diyorlar ya biz vaat ettiklerimizin yüzde 40’ını yaptık. Bunu da bir başarıymış üzere anlatmaya çalışıyorlar. O da yalan” dedi.

Toper son olarak CHP’li Beşiktaş Belediyesi’nde yaşanan yolsuzlukları ve mevcut Beşiktaş Belediye Lideri İstek Akpolat’ın parti içerisindeki tavrını eleştirdi.

“Oy verdikleri belediye liderinin 2 aydır oradaki işçi personellerin maaşını vermediğini biliyorlar mı?”

Serkan Toper’in açıklamaları şu halde:

Seçmen reflekslerini suçlamak siyasetçiler için kolay bir yol. Artık orada sorun var. Elbetteki seçmenin de bir sorgulama yapmasına katkı sağlamak lazım. Neler oluyor anlatmak lazım. Zira birden fazla vakit Beşiktaş’ta sitelerde oturan beşerler belediyede ne oluyor, ne bitiyor bilmiyorlar. Örneğin oy verdikleri belediye liderinin 2 aydır oradaki işçi emekçilerin maaşını vermediğini biliyorlar mı? 2019’dan 2024’e kadar vaat ettikleri hiçbir şeyi yapamadıklarını, diyorlar ya biz vaat ettiklerimizin yüzde 40’ını yaptık. Bunu da bir başarıymış üzere anlatmaya çalışıyorlar. O da palavra. Ben size bir örnek vereyim 6. Gazetecilerde oturuyorum Akatlar’da dedi ki hiç Kemal Bey’i bir proje açılışına, temel atma merasimine çağıramadılar. İstek Akpolat’ın hakkını teslim edelim o Kemal Bey’i bir açılışa çağırdı. Benim orada bir park alanım var, parka çimler attılar, basketbol potalarını yenilediler ve bu açılışa Kemal Kılıçdaroğlu geldi. Ondan sonra dediler ki biz bu seçimleri Kemal Beyefendi yüzünden kaybettik.

“Beşiktaş yolsuzluk ve rüşvet harici bir bahisle gündeme gelmedi”

Hayır sizlerin beceriksizliği yüzünden adamı bir tane projeye çağıramadığınız için, adamı basketbol potası değiştirttiğiniz parklara davet ettiğiniz için bu sonuçlar ortaya çıktı. Başka İstek Akpolat kurultaydan evvel gitti Kemal Bey’in elini öptü. Dedi ki ben sizi asla terk etmem efendim o denli şey mi olur. 2 gün sonra gitti Ekrem Bey’i destekledi. Bu vefasızlığa, bu samimiyetsizliğe Türkiye’nin en hoş ilçesi teslim edilemez. Bir evvelki seçimde Murat Haznedar ki bir devir tutuklu kaldı yolsuzluk ve rüşvet savlarıyla. Beşiktaş yolsuzluk ve rüşvet harici bir hususla gündeme gelmedi. Meğer biz ne diyoruz öncü belediyecilik, yani biz Beşiktaş’ta ne yaparsak tüm Türkiye’de rol model alınması gerekirken sonra çıkıyorlar Murat Haznedar için özür dileriz diyorlar.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın