Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Şemsiyenizi yanınızdan ayırmayın! Meteoroloji’den İstanbul için uyarı yapıldı

Şemsiyenizi yanınızdan ayırmayın! Meteoroloji’den İstanbul için uyarı yapıldı

admin admin - - 5 dk okuma süresi
31 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran; yurt genelinin modüllü ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu’nun güneyi ile Kırklareli, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Yalova, Antalya, Karaman, Samsun, Adıyaman, Siirt, Şırnak ve Hakkari etrafları ile Çanakkale’nin doğusunun yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

Yağışların yağmur, Yüksek bölümlerde karla karışık yağmur ve kar biçiminde olmak üzere, Mersin’in doğusunda yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Rüzgarın; Marmara, Kıyı Ege ve Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğu taraflardan kuvvetli ve kısa vadeli fırtına (40-80 km/saat) halinde esmesi bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kısımları ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI

Sıcaklıkların kuzey ve iç kısımlarda mevsim normallerinin 1-3 derece altında, öbür yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği varsayım ediliyor.

RÜZGAR

Genellikle kuzey ve kuzeydoğu taraflardan hafif orta sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege ve Doğu Akdeniz’de kuvvetli ve kısa periyodik fırtına (40-70 km/saat) halinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Mersin’in doğusunda kuvvetli sağanak yağmur, yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar yağısı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz kurallara karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI: Rüzgarın; Marmara, Kıyı Ege ve Doğu Akdeniz’de kuvvetli ve kısa periyodik fırtına (40-70 km/saat) halinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz kurallara karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

BÖLGE BÖLGE HAVA DURUMU

MARMARA
Çok bulutlu, Kırklareli, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa etrafları ile Çanakkale’nin doğusunun yağmur ve karla karışık yağmur, yükseklerinin yer yer kar yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu istikametlerden kuvvetli ve kısa müddetli fırtına (50-70 km/saat) halinde esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Trakya ile bölgenin güneydoğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

EGE
Parçalı ve az bulutlu geçeceği kestirim ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç bölümlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis bekleniyor. Rüzgarın; Kıyı Ege’de kuzey ve kuzeydoğu istikametlerden kuvvetli ve kısa vadeli fırtına (50-70 km/saat) halinde esmesi bekleniyor.

AKDENİZ
Çok bulutlu, Doğu Akdeniz ile Antalya etraflarının yağmur ve sağanak yağışlı, iç kısımlarının karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların Mersin’in doğusunda yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğu taraflardan kuvvetli ve kısa periyodik fırtına (50-70 km/saat) biçiminde esmesi bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesitlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU
Parçalı, güneyi yer yer çok bulutlu, Karaman etraflarının hafif kar yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu geçeceği iddia ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kısımlarında yer yer pus ve sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Çok bulutlu, Samsun etraflarının yağmurlu geçeceği varsayım ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesitlerinde yer yer pus ve sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesitlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

DOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, Hakkari ve Şırnak etraflarının aralıklı kar yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Bölge genelinde yer yer pus ve sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Çok bulutlu, güneyi ile Adıyaman ve Siirt etraflarının yağmur ve karla karışık yağmurlu, yükseklerinin yer yer kar yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın