Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Rus Turisti Cinsel Organını Gösterince Öldürmüşler

Rus Turisti Cinsel Organını Gösterince Öldürmüşler

admin admin - - 4 dk okuma süresi
2 0

BEYOĞLU’nda Rus turist Vyacheslav Nechıporchuk (40)’u bıçaklayarak öldürdükleri savıyla 3 kuşkulu hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede, şüpheliler Cihan Kaçmaz ve Umut Aslan’ın 2 cürümden müebbet ve 15 yıla kadar mahpusu istenirken, Şervan Yavuz’un ise 10 yıldan 15 yıla kadar mahpus cezasıyla cezalandırılması talep edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede 11 Haziran 2023 tarihinde, Rusya asıllı Vyacheslav Nechıporchuk Beyoğlu’nda sokakta otururken şüpheliler Cihan Kaçmaz, Şervan Yavuz ve Umut Aslan’ın Rus turist Nechıporchuk’un yanına gittiği, Nechıporchuk’un telefonunu kaybettiğini tabir etmesi üzerine şüphelilerin, para vermesi halinde telefonunu bulabileceklerini söylediği ve bu esnada taraflar ortasında tartışma yaşandığı belirtildi.

RUS TURİST CİNSEL ORGANINI GÖSTERİNCE ÖLDÜRMÜŞLER

İddianamede, şüphelilerin tartışma sırasında Rus Vyacheslav Nechıporchuk’un ceplerini karıştırdıkları, kuşkulu Şervan Yavuz’un Nechıporchuk’un kemerinden tutarak silkelediği, Rus adamın karşılık vermesi ile şüphelilerin maddi bir menfaat elde edemedikleri belirtilerek, şüphelilerin fikir ve aksiyon birliği içerisinde hareket ettikleri anlatılarak yağma cürmünün teşebbüs etabında kaldığı anlatıldı.

Şüpheli Yavuz’un olay yerinden ayrıldığı, başka şüpheliler Cihan ve Umut ile Nechıporchuk ortasındaki tartışmanın öbür sokakta devam ettiği, Vyacheslav Nechıporchuk’un tartışma devam ederken şüphelilerden Umut Aslan’a cinsel organını göstermesi üzerine Umut ile Cihan’ın üzerine gerçek yürüdüğü söz edildi.

ÖLDÜRME KASTIYLA HAREKET ETMİŞLER

Umut Yavuz’un yanında bulundurduğu bıçakla Nechıporchuk’a gerçek öldürme kastı ile atılımlar yaptığı fakat maktule isabet etmediği, bu esnada Cihan Kaçmaz’ın arkadaşı Umut’tan bıçağı alarak Vyacheslav Nechıporchuk’a yanlışsız öldürme kastıyla 3 defa atak yaptığı ve göğüs bölgesinden yaraladığı aktarıldı. Hastaneye kaldırılan Vyacheslav Nechıporchuk’un hayatını kaybettiği anlatıldı. İddianamede, İsimli Tıp Kurumu’ndan alınan raporda Nechıporchuk’un bedenindeki bıçak darbelerinin hayati tehlike arz eden bölgelere geldiği belirtilirken şüphelilerden Şervan Yavuz hakkında “kasten öldürme” kabahatinden kovuşturmaya yer olmadığına dair ek karar verildiği söz edildi.

2 SANIĞA MÜEBBET VE 15 YILA KADAR MAHPUS CEZASI TALEP EDİLDİ

İddianamede, şüpheliler Cihan Kaçmaz ile Umut Aslan’ın “Kasten öldürme” kabahatinden farklı başka müebbet mahpus cezası talep edildi. Şüpheliler Cihan Kaçmaz, Umut Aslan ve Şervan Yavuz’un “Birden Fazla Kişi İle Yağmaya Teşebbüs” hatasından ise 10 yıldan 15 yıla kadar mahpus cezasıyla cezalandırılması istendi. Toplamda şüpheliler Cihan Kaçmaz ve Umut Aslan’ın 2 cürümden müebbet ve 15 yıla kadar mahpus cezası talep edildi. İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilen iddianame kabul edildi. Şüpheliler önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın