Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Ramazan Hoca’nın katilinin savcılık ifadesi ortaya çıktı

Ramazan Hoca’nın katilinin savcılık ifadesi ortaya çıktı

admin admin - - 3 dk okuma süresi
28 0

Türkiye’nin konuştuğu Ramazan Hoca cinayetinde isimli süreç devam ediyor.

Fatih’teki iş yerinde namaz kıldığı alanda bıçak darbeleriyle öldürülen Ramazan Pişkin’in katili, savcıya tabir verdi.

Hoca’nın katil zanlısı Erkan Baykut, Ramazan Hoca’yı yıllar evvel kendisini taciz eden Afgan asıllı husumetlisine benzettiğini söyledi.

Savcılık sözünde Erkan Baykut, savcılık sözünde şöyle konuştu:

“Ramazan Pişkin’i Afgan asıllı Saboor Muradı zannettim”

“Babamın Fatih’te bulunan dükkanında çalışarak geçimimi sağlarım. Ramazan Pişkin’i tanımıyorum. Ben kendisini Afgan asıllı Saboor Muradı zannettim. Muradı isimli şahısla babamın yanında çalıştığı için tanıştım.

Kendisi beni konutuna davet ederdi. Bana sigara içtiğimi bildiği için uyuşturucu hap ve Afgan macunu olarak bilinen unsurlardan veriyorlardı. Ben kendimi kaybediyordum. Bu şahıslar tarafından 2017-2021 tarihleri ortasında cinsel istismara da uğradım.

“Yaralamak hedefiyle gittim”

Bu istismara ait rastgele bir şikayetim bulunmamaktır. Yalnızca aileme anlattım. Olay tarihinde de Ramazan Pişkin’in Saboor Muradı olduğunu bilerek yaralamak hedefiyle gittim. Ben gittiğimde kendisine evvel taş attım.

“Bana karşılık verince bıçakladım”

Taş isabet etmeyince kendisi taşı alarak bana karşılık verdi. Ben de olayın heyecanıyla üzerimdeki bıçağı çıkararak karın bölgesine 2-3 kez sapladım. Daha sonrasına bağrışma seslerini duyunca olay yerinden kaçarak uzaklaştım.”

“Dini kümelerle bir irtibatım yok”

İfadesinde, rastgele bir dini kümeyle, cemaatle ilişkisi olmadığını belirten kuşkulu Erkan B., ‘’Ramazan Pişkin’i olaydan evvel birinci sefer 2021’de toplumsal medyada gördüm. Daha sonra 2 ay kadar evvel babamın dükkanına 5 dakikalık uzaklıkta bulunan ‘Çaycı Ramazan Hoca’ isimli iş yerinde gördüm.

Saboor Muradı daima düşlerime giriyordu. Kullandığım bıçağı Eminönü’nden satın aldım. Öldürme kastım yoktu, yaralamak maksadıyla gitmiştim. Olay nedeniyle pişmanım.’’ sözlerini kullandı.

Katil tutuklandı

Savcılıkta tabiri tamamlanan Erkan Baykut, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe ‘kasten öldürme’ hatasından tutuklandı.

Ramazan Hoca’nın öldürülmesi

Diyarbakır’da “Filozof Ramazan” lakabıyla bilinen, kentteki vatandaşlara İslam’ı anlatan Ramazan Pişkin, bir mühlet evvel geldiği İstanbul’un Fatih ilçesi Kocamustafapaşa Caddesi’nde işletmeye başladığı çay ocağında, 31 Ocak’ta E.B’nin bıçaklı saldırısına uğramıştı.

Ağır yaralanan Pişkin, hastanede hayatını kaybederken taarruzun akabinde kaçan kuşkulu, Beyoğlu’nda gözaltına alınmıştı.

Hakkında “kasten yaralama”, “tehdit”, “mala ziyan verme” ve “hırsızlık” üzere kabahatlerden 9 kaydı olduğu öğrenilen şüphelinin olayda kullandığı bıçağa da el konulmuştu.


İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın