Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Polisliği bıraktı dünyayı geziyor

Polisliği bıraktı dünyayı geziyor

admin admin - - 4 dk okuma süresi
25 0

Sabah gazetesinden Tolga Yanık’ın haberine nazaran, Zonguldak’ta doğup büyüyen Melih Bektaş, şimdi 21 yaşındayken kendi isteğiyle polis oldu.

Birçok kentte misyonunu muvaffakiyetle yerine getiren Bektaş’ın içinde büyük bir tabiat tutkusu vardı. Birçok bölgeye gidip, gezen Bektaş, başta Asya ülkeleri olmak üzere gezmek istiyordu.

Gezdikçe de her şeyin iş olmadığını düşünen Bektaş, seyahatlerini daha rahat yapabilmek için son olarak Sakarya Vilayet Emniyet Müdürlüğü takımında görevliyken 4 ay evvel 10 yıllık mesleğinden istifa etti.

“HİÇ PİŞMAN DEĞİLİM”

Bugünlerde Hindistan’da bulunan ve kısa mühlet sonra Sri Linka’ya gidecek olan Bektaş, aldığı bu karar nedeniyle bir pişmanlık duymadığını söyledi. Hislerini ve yaşadıklarını anlatan Bektaş, “Keşke biraz daha erken istifa etseydim diyorum. Türkiye’deyken de daima bir seyahat halindeydim. Yurtdışından gelen gezginlerle tanıştığımda onlar benim ufkumu geliştirdi. Her şeyin iş, para, mesken almak yahut emekli olmak olmadığını bana gösterdiler. Kendimi sorguladım. Neler yapabilirim diye düşündüm. İçimde keşfetme, bir mana arama hissi vardı. Bu sese kulak verdim. Polislik, disiplin ve misyon istiyordu. Mesleğimi çok seviyordum ancak dünyayı keşfetmek için bırakmamak gerekiyordu. Pişman değilim” dedi.

“’SEN MANYAK MISIN? NEDEN BIRAKIYORSUN’ DEDİLER”

İstifa kararı aldığında etrafında reaksiyonla karşılandığını belirten Bektaş, “İnsanlar ucunda emeklilik var, memuriyet var diye düşündü. Sen manyak mısın, neden bırakıyorsun? dediler. Fakat memnun olduğumu görünce onlarda bana dayanak olmaya başladı. Bu yaptığım tatil değil, benim hayat stilim. Kendimi bu türlü daha rahat hissediyorum. Başta Hindistan olmak üzere Brezilya, Arjantin, Bolivya Uruguay, Suudi Arabistan, Gürcistan üzere birçok ülkeye gittim. Otostopla seyahat yapıyorum. Başım nereye yapıtsa oraya gidiyorum. Dünyayı dolaşmak benim ufkumu genişletti. Beşerlerle konuşuyorum, yeni beşerler tanıyorum, oranın tarihini, kültürünü öğreniyorum. Öğrendiklerimi, aktarmaya çalışıyorum. Artık hayatın iş olmadığını gördüm ve öğrendim” diye konuştu.

“KENDİ KÜLTÜRÜMÜZÜ ANLATIYORUM”

Daha evvel vatanına polis olarak hizmet ettiğini artık ise bir gezgin olarak hizmet etmeye çalıştığını anlatan Melih Bektaş, “Gittiğim ülkelerde ülkemin tanıtımını yapıyorum. Cura (telli çalgı) ile geziyorum. Bunu gören beni durduruyor ve curanın ne olduğunu bana soruyor. Onlara Neşet Ertaş’tan, değerlerimizden, kültürümüzden bahsediyorum. Artık vatanıma bu biçimde hizmet etmeye çalışıyorum. Beşerler gittiğim yerleri merak ediyor ve oralara gitmek istediğini söylüyor” sözlerini kullandı.

Gittiği yerlerle ilgili Youtube üzerinden yayınlar ve toplumsal medya hesaplarından paylaşımlar yapan Melih Bektaş, binlerce kişi tarafından takip ediliyor. Bektaş’ın bundan sonraki güzergahını ise Sri Lanka.

patronlardunyasi.com

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın