Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Polisin karısına, ilçe emniyette meslektaş dayağı

Polisin karısına, ilçe emniyette meslektaş dayağı

admin admin - - 6 dk okuma süresi
1 0

İstanbul’da vazife yapan polis A.U. (35) ile eşi M.U. (24) ailevi nedenlerle boşanmaya karar verdi. Polis A.U. aile konutuna dönerken karısı yaşadıkları meskende kalmaya devam etti.

Boşanma kararı üzerine genç kız iş aramaya başladı. Bir sitede “Çağrı merkezinde çalışmak üzere eleman aranıyor” ilanına başvurdu. Başvurduğu yerden birebir gün işe alındığı haberi geldi. İş görüşmesini şirket avukatı olduğunu söyledikleri Efe Gökdeniz ile yapacağı bilgisini aldı.

Avukat olarak kendini tanıtan kişi M.U.’dan maaş için hesap bilgilerini istedi. Lakin daha sonra kendini avukat olarak tanıtan kişi genç kızın hesabına gönderilen 110 bin TL’yi öteki iki hesaba aktardı.

DOLANDIRICILARDAN ŞİKÂYETÇİ OLMAK İSTEDİ

Genç bayan sonradan ortada bir iş olmadığı üzere hesabını kullanan kişinin de avukat olmadığını öğrendi. Bunun üzerine M.U. polis olan eşini arayıp yardım istedi. 23 Haziran 2023’te birlikte ilçe emniyet müdürlüğüne gidip şikâyette bulundular. Lakin genç bayan eşine geçersiz avukatın kendisini tehdit ettiğini ve tacizde bulunduğunu anlatınca sonraki gün gidip ek söz verdiler.

İşte ne olduysa o gün oldu. Olayla ilgili kabahat duyurusu ve disiplin soruşturması söz tutanaklarına nazaran ilçe emniyet müdürlüğünde genç bayanın başına şunlar geldi…

İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı E.A. genç bayanı odasına çağırıp olayla ilgili sorular sordu. Akabinde “Sen biraz gerginsin. Sen biraz sakinleş sonra konuşalım” dedi.

BANA KAHVE İKRAN EDERSİN…

M.U. çay ve sigara içtikten sonra tekrar odaya geçti. E.A. genç bayana tacizle ilgili sorular sordu. M.U.’ya soda ve sigara ikram eden E.A. “Sen merak etme ben o. çocuğunu yakalatıp getirtirim. Daha sonrasında sen bana kahve ikram edersin” dedi. E.A. , genç bayanın “Hayır” demesi üzerine “Sen bana ego mu yapıyorsun” diyerek odasından çıkardı.

“SAATLE BENİ KAYDETTİN” SUÇLAMASI

Genç kız ek tabirini verdikten sonra tekrar E.A.’nın odasına götürüldü. E.A. genç bayanı kolundaki akıllı saatle kendisini kayda aldığı öne sürüp saati istedi. E.A., bir bayan polis çağırtarak genç bayanın üzerini iç çamaşırlarıyla kalacak biçimde arattırdı. Akabinde M.U.’nun cep telefonunda dabir şey bulamayınca Icloud şifresini istedi. M.U.’nun verdiği şifre yanlış çıkınca E.A. kıza tokat attı. Genç kız takla atarak yere düştü. Genç bayanı verdiği şifreler yanlış çıkınca E.A.’nın şiddeti de arttı.

Genç bayanın anlatımına nazaran E.A., M.U.’yu saçından tutup yere fırlattı, yüzüne ve bedenine yumruklar attı, tekmeler attı, makam sandalyesiyle sırtına vurdu, havlu getirip genç kızın ağzına geçirip kendine çekti, elini boğazına kadar soktu, boğazını sıktı

POLİS OLAN KOCASINI DA TEHDİTE ETTİ

E.A. daha sonra M.U.’nun polis olan eşini de bir odaya çekip “Eşinle birlikte ne işler çeviriyorsunuz? Seni ihraç ettiririm. Her şey benim elimde seni buraya gömerim” dedi.

Genç bayanın kuşkulu sıfatıyla savcılığa çıkartılacağı belirtilerek A.U. konuta yollandı. M.U. sonraki gün öğle saatlerinde iki sivil polis tarafından konutun önüne bırakıldı. A.U. eşini alıp çabucak hastaneye götürdü ve darp raporu aldılar.

Ardından nöbetçi savcılığa giderek ilçe emniyet müdür yardımcısı E.A. ve yanındaki polislerden şikâyetçi oldular.

A.U. sonraki gün misyon yaptığı polis merkezine gittiğinde E.A.’nın talebi üzerine silahının alındığını ve Erenköy Ruh ve Hudut Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildiğini öğrendi.

Bu ortada E.A. da savcılığa genç bayanın saatini ve telefonunu vererek “Beni kayda aldılar” diyerek şikâyetçi oldu. Fakat yapılan eksper incelemesinde telefondan hiçbir şey bulunamayınca belgeye takipsizlik kararı verildi.

M.U. daha sonra CİMER’e şikâyette bulundu. Bunun üzerine E.A. hakkında disiplin soruşturması açıldı.

“BEN DARP EDİLMEDİM AZAP GÖRDÜM”

M.U. İşverenler Dünyası’na yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ben orada müdür yardımcısı tarafından darp edilmedim. Ben orada azap gördüm. Psikolojim bozuldu. Öğrenebildiğim kadarıyla E.A. ile ilgili savcılıkta tacizden 4 hata duyurusu daha varmış. Bir bayan polis memuru da E.A. hakkında CİMER’e şikâyette bulunmuş. Son olarak bir erkek poliste E.A. hakkında çok sayıda bayana yönelik tacizde bulunduğu gerekçesiyle CİMER’e yazmış. Savcılığa cürüm duyurusunda bulunmak için gittiğim adliyede karşılaştığım iki polis E.A.’nın bana taciz de bulunup bulunmadığını sordu. ‘Hayır’ deyince E.A.’ çok sayıda bayana tacizde bulunduklarını anlattılar.”

patronlardunyasi.com

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın