Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Pfizer Latin Amerika Bölge Başkanı Sinan Atlığ oldu

Pfizer Latin Amerika Bölge Başkanı Sinan Atlığ oldu

admin admin - - 4 dk okuma süresi
33 0

İş hayatına 2000 yılında Pfizer Türkiye’de Stratejik Planlama ve Enformasyon Ünitesi’nde Proje Müdürü olarak başlayan ve farklı coğrafyalarda Pfizer’de birçok kıymetli vazife alan Sinan Atlığ, Küresel ve ABD Aşı Pazarlama Önderi olarak üstlendiği durumun akabinde 1 Ocak prestijiyle Pfizer Latin Amerika Bölge Lideri olarak atandı.

Sinan Atlığ, 2000 yılında Koç Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Kısmı’ndan mezun olduktan sonra yüksek lisansını Yıldız Teknik Üniversitesi Toplumsal Bilimler Enstitüsü İşletme Kısmı’nda tamamladı. 2000 yılında Pfızer Türkiye’ye Stratejik Planlama ve Enformasyon Ünitesi’nde Proje Müdürü olarak katılan Atlığ, 11 yıl boyunca satış, pazarlama ve stratejik planlama üzere farklı departmanlarda tecrübe elde etmesinden sonra, meslek gayesini yurt dışına çevirerek 2011 yılında Kolombiya’ya Uzmanlık ve Onkoloji Yöneticisi olarak atanmıştı.

Sinan Atlığ, 2013 yılında Kolombiya, Peru, Ekvador ve Bolivya İş Ünitesi Bölge Lideri olarak çalışmalarına devam etti. 2014-2016 yıllarında And Bölgesi Küresel Yenilikçi Eserler İş Ünitesi Başkanı olarak vazife yaptı. Atlığ, 2016–2017 yılları ortasında ise Gelişen Pazarlar Nadir Hastalıklar Önderi olarak Latin Amerika, Afrika, Ortadoğu ve Asya-Pasifik’te portföyün sorumluluğunu üstlendi. 2018–2020 devrinde Pfizer Afrika ve Ortadoğu Bölge Başkanlığı’na atanan Sinan Atlığ, Pfizer’in Aşı, Onkoloji, Az Hastalıklar, İç Hastalıkları, Hastane, İnflamasyon ve İmmünoloji alanlarındaki yenilikçi tedavilerini, muhtaçlık duyan hastalara ulaştıran ticari operasyonları yönetti.

AŞILARDAN SORUMLU BÖLGE BAŞKANIYDI

Sinan Atlığ, bu vazifelerinin akabinde Memleketler arası Gelişmiş Pazarlarda Aşılardan Sorumlu Bölge Lideri olarak Avrupa ile Asya/Pasifik bölgelerinde KOVID-19 aşısının lansmanlarını yöneterek, KOVID-19 pandemi sürecinde toplumsal sıhhatin korunmasına yardımcı oldu. Eylül 2022’den bu yana ise Küresel ve ABD Aşı Pazarlama Grubunun başında, beş yenilikçi aşının ABD ve Küresel lansmanlarına liderlik etti. Sinan Atlığ, 23 yıllık deneyimiyle 1 Ocak prestijiyle Pfizer Latin Amerika Lideri olarak vazifesine başladı.

Pfizer Latin Amerika Lideri Sinan Atlığ, yeni vazifesiyle ilgili şunları söyledi: “Hasta ve hasta yakını odaklı yaklaşımı, global gücü, yenilikçi bakış açısı ve bilim kazanacak anlayışı ile Pfizer, eşi gibisi az bulunur bir önder okulu niteliğinde. Pfizer Türkiye’de başlayan, akabinde farklı coğrafyalara uzanan meslek seyahatimde farklı ve artan sorumluluklar üstlenmenin gururunu, yeni misyonumun ise heyecanını yaşıyorum. Kolombiya, Ekvador, Peru ve Bolivya ile daha evvel de çalışma fırsatım olduğu için bölgeyi yakından tanıyorum. Pfizer Latin Amerika Kadrosu, yaratıcı, zorluklardan yılmayan ve işine bağlılığı son derece yüksek bir grup olma özelliklerine sahip. Stratejik iş ortaklarımız ve paydaşlarımızla daima bir arada Latin Amerika’da sıhhatte eşitsizliklerin azaltılması için yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz.”

patronlardunyasi.com

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın