Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Pazar Günleri Ağır Taşıtlar Sessizliğe Bürünüyor: Belirli Güzergâhta Trafiğe Çıkmayacak!

Pazar Günleri Ağır Taşıtlar Sessizliğe Bürünüyor: Belirli Güzergâhta Trafiğe Çıkmayacak!

admin admin - - 2 dk okuma süresi
41 0

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, bayram tatili dönüşü oluşacak yoğunluğun önüne geçebilmek için İçişleri Bakanlığı ile alınan ortak karar neticesinde ağır taşıtların belirli güzergahlarda pazar günü için trafiğe çıkmayacağını açıkladı. Bu kararın amacı, trafikteki sıkışıklığı azaltarak yolculukların daha güvenli ve konforlu olmasını sağlamaktır.

İstanbul’da Ağır Taşıtların Yasaklandığı Saatler

İstanbul’da, bayram dönüşünün eğitim öğretim yılı ara tatilinin son gününe denk gelmesi sebebiyle, belirli saatler arasında ağır tonajlı ve yük taşıyan araçların bazı yollara girişi yasaklanmıştı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamaya göre, D100 Karayolu, O-7 (Kuzey Marmara), O-3 (TEM) ve tüm bağlantı yollarına, TIR garajları, gümrük sahaları, limanlar, antrepolar gibi noktalardan çıkış yapması engellenen ağır tonajlı araçlar, 14 Nisan 2024 Pazar günü saat 05.00 ile 15 Nisan 2024 Pazartesi günü saat 05.00 arasında trafiğe çıkamayacak.

Trabzon Hafif Raylı Sistem Projesi 2028 Yılında Başlıyor

Bakan Uraloğlu, Ramazan Bayramı ziyareti sırasında memleketi Trabzon’da gerçekleştirdiği açıklamada, Trabzon Hafif Raylı Sistem Projesi ile ilgili önemli bilgiler verdi. Uraloğlu, “Trabzon hafif raylı sistem projesinin proje çalışmalarına bu yıl başlayacağız. Proje çalışmalarını önümüzdeki yıl tamamlayarak ihale sürecine gireceğiz ve 2028 yılına kadar Trabzon’a hafif raylı sistemini kazandırmayı planlıyoruz” dedi. Bu proje, Trabzon’un ulaşım altyapısını güçlendirecek ve şehir içi hareketliliği hızlandıracak önemli bir adım olacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın