Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Özel Hastanede Skandal: Sağlıklı Dedikleri Bebeklerinin Ölüm Haberini Aldılar!

Özel Hastanede Skandal: Sağlıklı Dedikleri Bebeklerinin Ölüm Haberini Aldılar!

admin admin - - 3 dk okuma süresi
24 0

Antalya’da yaşayan Meray ve Münir Ulaş İtina çifti, geçen yıl ikinci çocuklarının olacağını büyük memnunlukla öğrendi. Anne karnındaki bebeklerinin nizamlı denetimlerini yaptıran İhtimam çifti, doğum için de Kepez ilçesi Kuzeyyaka Mahallesi’ndeki özel bir hastaneye başvurdu. Doğumdan 1 gün evvel son denetim için hastaneye giden ikili, anne karnında suyun azaldığı, fakat bir dert olmadığı, bebeğin ise sağlıklı olduğu söylendi.

ÇOCUKLARINI 15 20 SANİYE GÖREBİLDİLER

Ertesi gün hastaneye giden ve doğuma alınan anne Özen’e yapay sancı verildi. Lakin uzun uğraş sonucu doğum olmayınca aileden onay alınarak sezaryen doğuma geçildi. Doğumun akabinde anne İhtimam, çocuğunun ağlamadığını fark etti. ‘Aram Yoldaş’ ismini verdikleri oğlunu 15- 20 saniye görebilen anne İtina, bir aksilik olduğunu düşünerek sorduğunda ise bebeğin pek sağlıklı olduğu, birkaç saat kuvözde kalacağı karşılığını aldı.

ÖLÜM HABERİNİ ALDILAR ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Bir mühlet sonra bebeklerinin olduğu oda önünde koşuşturmaca olduğunu gören baba Özen’e ise çocuklarının öldüğü haberi verildi. Çocuğunun cenazesini otopsi için kucağında Antalya İsimli Tıp Kurumu morguna götüren baba İtina, sonrasında polis merkezine giderek hastane hakkında şikayetçi oldu. Çocukları için hazırladıkları odadaki eşyalara bile bakamadıklarını söyleyen çift, vefatta ihmal olup, olmadığının ortaya çıkmasını istiyor.

GAYET SAĞLIKLI OLDUĞUNU SÖYLEMİŞLER

Meray Canpolat İhtimam, “Doğumdan çıktıktan sonra ‘Bebeğin sağlıklı, pek iyi’ dediler. Bebeğimi doğumdan sonra 15- 20 saniye kadar görebildim. Bebeğimin boğazına bir şey takıldığını hissettim. Ağladığını duymadım. Oradaki hemşirelere söyledim. Lakin bir şey yapmayıp bebeğimi götürdüler. Sonra da mevt haberini aldım. Bebeğimin kesik kesik nefes aldığını görünce sorduğumda ‘Kendine gelecek. Korkma çok sağlıklı’ dediler” diye konuştu.

‘SORULARIMA KİMSE YANIT VERMEDİ’

Hastaneden net bilgi alamadıklarını belirten baba Münir Ulaş İhtimam, “Doğum sonrasında bebeğin sağlıklı olduğunu lakin yorulduğunu, bu nedenle 1-2 saat kuvözde kalması gerektiğini söylediler. Eşimi ve çocuğumu beklerken, içeride bir bebeğe müdahale edildiğini duydum. Fakat sorularıma kimse yanıt vermedi. Odadan koşarak bir hekim çıkıp elinde bir paketle geri geldi. Sonrasında bir tabip daha oksijen tüpüyle koşarak içeri girdi” dedi.

Hastaneden ise hususla ilgili açıklama yapılmadı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın