Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Oscar’a aday gösterilmeyen Margot Robbie sessizliğini bozdu

Oscar’a aday gösterilmeyen Margot Robbie sessizliğini bozdu

admin admin - - 5 dk okuma süresi
19 0

Bu yıl 96’ncısı düzenlenecek olan Oscar Ödülleri’nin adayları muhakkak oldu. Los Angeles’ta düzenlenecek merasimin sunuculuğunu tekrar ünlü talk gösteri sunucusu Jimmy Kimmel üstlenecek. Mükafatlar, Dolby Theatre’da gerçekleşen görkemli merasimle 10 Mart 2024’te sahiplerini bulacak.

OSCAR TARİHİNDE BİR İLK

Christopher Nolan imzalı Oppenheimer sineması 13 adaylık ile doruğa yerleşirken Barbie sineması 8 adaylık elde etti. İki sinemada En Düzgün Sinema kategorisinde aday gösterildi. Oscar tarihinde birinci defa tıpkı hafta sonu vizyona giren iki sinema, En Âlâ Sinema kategorisinde aday gösterildi. İki sinema de 21 Temmuz’da vizyona girmişti.

BARBIE YILDIZLARINDAN TEPKİ

2023 yılının en çok kazanan sineması Barbie’nin başrol oyuncusu ve yapımcılarından Margot Robbie de En Yeterli Bayan Oyuncu mükafatına aday gösterilmedi.

Filmin direktörü Greta Gerwig her ne kadar övgü toplasa da En Yeterli Direktör kategorisinde aday gösterilmedi. Sinemadan Ryan Gosling ve America Ferrera ise aday gösterilen isimlerden oldu.

İLK DEFA KONUŞTU

Oscar adaylığı kazanmayan Margot Robbie bahisle ilgili sessizliğini bozdu.

33 yaşındaki Robbie, “Bu kadar takdir edildiğinizi gördüğünüzde üzgün hissetmeniz imkansız. Elbette Greta direktör olarak aday olmalıydı zira yaptığı şey, birinin mesleğinde yahut hayatında bir sefer yapabileceği bir şey. İnanılmaz bir iş çıkardı. Sahiden o denli. Fakat tüm sinemalar için inanılmaz bir yıldı” sözlerini kullandı.

Yıldız “Kültürleri değiştirecek, etkileyecek ve büyük bir tesir yaratacak bir şey yapmak için yola çıktık. Bunu aslında başardı, hayalimizin ötesine bile geçti. Bu, bizim elde edebileceğimiz en büyük ödül oldu” dedi

8 ADAYLIK KAZANDI

Filmin 8 adaylık kazanmasıyla ilgili memnunluğunu lisana getiren Robbie, “Filmi izleyenlerin yansıları, bu tecrübenin en büyük mükafatı oldu. Hayatımda bu türlü bir şeyin modülü olmamıştım. Bu formda değil. Bu çok farklı hissettiriyor” dedi.

“BARBIE OLMADAN KEN OLMAZ”

Konuyla ilgili memnunluğunu lisana getiren oyuncular, Robbie ile Gerwig’in adaylık kazanamamasını eleştirmişti.

En Âlâ Yardım Erkek Oyuncu mükafatına aday gösterilen Gosling “Barbie olmadan Ken olmaz ve tarih yazan ve tüm dünyanın sevdiği sinemanın gerisindeki isimler olan Greta Gerwig ve Margot Robbie olmadan da Barbie olmaz. Onların yetenekleri, cüretleri ve dehaları olmasaydı sinemadaki hiç kimsenin tanınması mümkün olmazdı. Kendi kategorilerinde aday gösterilmedikleri için hayal kırıklığına uğradığımı söylemek hafif kalır” dedi.

America Ferrera ise “Aday gösterilmemeleri beni hayal kırıklığına uğrattı” dedi.

İKNA ETMESİ GEREKTİ

Greta Gerwig’e tüm vakitlerin “en büyük açılış hasılatını elde eden bayan yönetmeni” unvanını kazandıran Barbie 2023 yılının en çok kazanan sineması olmuştu.

Öte yandan Margot Robbie, sinemanın çekilmesi çok gayret sarf ettiğini hatta herkese 1 milyar dolar sonunu aşacağına dair kelam verdiğini söylemişti.

Oyuncu sineması çekmek için büyük bir bütçe istediğini ve üretim şirketini ikna etmek için çok çabaladığını söyledi. Erkeklerin sineması izlemek istemeyeceğine dair ortaya atılan fikirler de oyuncunun karşılaştığı zorluklardan biri oldu.

Robbie “Herkes ‘Oluru yok. Erkekler asla Barbie sinemasını izlemeye gitmez’ dedi. Erkekler, olağanüstü bir sineması izlemeye sarfiyat. Şayet mükemmelse, herkes izler” dedi.

patronlardunyasi.com

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın