Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. ‘Öğretmenim Bizimle Kalın’ Çağrısına Sessiz Kalmadı, Ailesi de Durumu Anlatınca Anlayışla Karşıladı

‘Öğretmenim Bizimle Kalın’ Çağrısına Sessiz Kalmadı, Ailesi de Durumu Anlatınca Anlayışla Karşıladı

admin admin - - 4 dk okuma süresi
1 0

Hürriyet İlkokulu’na 3 yıl evvel atanan 31 yaşındaki Barış, Varto Kültür Merkezinde kurduğu “Hayal Konutu Atölyesi” kapsamında öğrencilerine yönelik etkinlikler düzenlemeye başladı.

Sömestir tatilinde de “Öğretmenim orta tatilde bizimle kalın.” diyen öğrencilerini kırmayarak İzmir’e gitmeyen Sibel öğretmen, birinci ve ortaokul öğrencilerinin yarıyıl tatilini eğlenerek geçirmeleri için etkinlikler düzenlemeye karar verdi.

Atölyeye gelmelerini sağladığı öğrencilerinin yüzünü boyayan, zeka oyunları oynamayı ve enstrüman çalmayı öğreten Barış, istekli olarak düzenlediği etkinliklerle çocukların hoş vakit geçirmelerini sağladı.

Barış, AA muhabirine, Varto ilçesine atandığı günden bu yana öğrencileri için farklı çalışmalar yapmaya çaba ettiğini söyledi.

İlçede 2 yıl evvel kurduğu Hayal Konutu Atölyesi’nde hafta sonları ve derslerden arta kalan vakitlerinde çocuklar için etkinlikler yaptığını anlatan Barış, şöyle devam etti:

“Çocuklarla ben de eğleniyorum. Aktiflikleri zenginleştirmek ve renklendirmek emeliyle atölye açtık. Sömestir tatilinde çocuklarımız bilhassa talep ettiler, ‘Öğretmenim gitmeyin, burada birlikte müzik yeteneğimizi geliştirelim, akıl ve zeka oyunları oynayalım, okuma saatleri yapalım.’ dediler. Ben de onların talebini dikkate aldım. Daima birlikte çalışmalarımıza başladık. Bunu duyarak etkinliklerimize katılmak isteyen çok fazla öğrenci oldu ve çok memnunum. Etkinliklerimizde çok eğleniyoruz ve coşkulu geçiyor. Ailem, ‘Ara tatilde İzmir’e neden gelmedin, buraya gel birlikte vakit geçirelim’ dedi fakat çocuklarım da Muş’ta kalmamı çok istiyordu. Durumu anlatınca ailem de anlayışla karşıladı.”

Bu durumun ailesinin güzeline gittiğini aktaran Barış, “‘Çocuklarla memnunsan tamam’ dediler, gönül koymadılar. Ben de bu sebeple onlarla kalmaya karar verdim. Atölyede okuma çalışmalarımız daima oluyordu. Çocuklara akıl ve zeka oyunları öğrettim. Oyunlar oynadık ve tatil boyunca devam edeceğiz. Tatil sürecinde kümeler halinde çocuklarla çalışıyoruz. Tüm öğrencileri bir ortada almamız mümkün değil. Ayrıyeten müzikle ilgileniyorum. Çocuklar da benim müzikle alakamı gördükten sonra enstrüman almaya karar verdiler. Ailelerle konuştuk ve aldık.” diye konuştu.

Barış, istekli eğitim verdiğini, yeteneklerini keşfetmelerini sağlamaya çalıştığını belirterek, “Sömestir tatili boyunca etkinlikler yapmaya devam edeceğiz. Bu çalışmaları yaparken çocuklar çok keyifli oldu. Çocuklarla bir ortada olmak bana da düzgün geliyor.” dedi.

“YENİ OYUNLAR ÖĞRENDİK”

Öğrencilerden Rojarya Tabiat Aktay da “15 günlük tatilde Sibel öğretmenimiz memleketi İzmir’e gitmedi ve bizimle vakit geçirmek istedi. Burada kitap okuduk, eğlendik. Arkadaşlarımız gitar çaldı. Çok coşkulu ve eğlenceli geçti. Yeni oyunlar öğrendik. Öğretmenimizi çok seviyoruz.” tabirlerini kullandı.

Beyzanur Paha ise tatilde zeka oyunları oynamayı öğrendiğini lisana getirerek, “Öğretmenimize ‘Ara tatilde gitmeyin’ dedik, bizi kırmadı burada kaldı. Gitar çalmayı öğrendik ve oyunlar oynadık. Kitaplar okuduk, Sibel öğretmenle müzikler söyledik ve çok eğlenceli geçti.” halinde konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın