Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Murat Kurum’dan Kanal İstanbul yanıtı

Murat Kurum’dan Kanal İstanbul yanıtı

admin admin - - 4 dk okuma süresi
35 0

“Güngören Bayan Buluşması” kapsamında ilçede bulunan Kurum, aktiflik çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, “Dün akşam bir televizyon kanalında katıldığınız programda sarsıntılar nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısını 130 bin olarak açıklamanız baş karışıklığına neden oldu. Bu sayıyla 6 Şubat sarsıntılarında hayatını kaybedenlerin sayısını mı kastediyorsunuz?” halindeki sorusu üzerine Kurum, dünkü televizyon programında da daha evvel katıldığı başka programlarda da, son bir asırda Türkiye’de yaşanan zelzelelerde hayatını kaybeden vatandaşların sayısının 130 bine ulaştığını, en son asrın felaketinde de 50 bin kişinin hayatını yitirdiğini tabir ettiğini söyledi.

6 Şubat zelzelelerinin acısının çok taze olmasına karşın, hayatını kaybedenler üzerinden siyasi rant elde etmeye çalışanları esefle kınadığını belirten Kurum, “Oradaki kardeşlerimize yeni konutlarımızı inşallah Sayın Cumhurbaşkanı’mızın teşrifleriyle teslim edeceğiz. Bu mutluluğa ortak olsunlar. O insanların meskeninin yapılmasına, orada yeni sağlam inançlı konutlarda oturmasına, mutluluklarına ortak olsunlar.” biçiminde konuştu.

“ACİL, ÖNCELİKLİ İŞLER NEYSE BİZ BURAYA ODAKLANACAĞIZ”

Kurum, İBB lideri seçilmesi halinde Kanal İstanbul Projesi’nin devam edip etmeyeceğine ait soruya, şu cevabı verdi:

“Aslında maalesef mevcut idarenin, İstanbul’la ilgilenmeyenlerin, İstanbul’un sıkıntılarına tahlil bulmayanların, İstanbul’un ulaşım zahmetini, zelzele riskini ortadan kaldırmayanların ajanslar üzerinden kurduğu senaryolar bunlar. Biz bu senaryolara ortak olmayacağız. Birinci günden beri ne dedik? İstanbul’un sıkıntılarıyla ilgileneceğiz, buna odaklanacağız dedik. ‘Kanal İstanbul projesi İstanbul’a bir ihanettir’ telaffuzuyla yeniden tıpkı senaryoları kurup, gündemi İstanbul olmayanların yapmış olduğu oyunlardır. Siyasi senaryolardır. Biz bu senaryoların farkındayız. İstanbullular bu senaryoların farkında. O yüzden daima ne diyoruz? İstanbul’un gündeminde olmayan hiçbir iş bizim de gündemimizde olmayacak. Bu senaryoyu kuranların aynaya bakmasını istiyoruz. Samimi olmadıklarını biliyoruz. Burada İstanbul’un problemleri neyse, acil, öncelikli işler, problemler neyse biz buraya odaklanacağız.”

“5 YILDIR HALKIMIZ SIKINTI ÇEKİYOR”

Milli Eğitim Bakanlığının daha evvel okullarda fiyatsız beslenme dayanağı projesi başlattığı ve sonra bu projenin askıya alındığı söz edilerek, öğrencilere fiyatsız beslenme dayanağıyla ilgili vaatleri sorulan Kurum, “O projemizi açıkladık. Biz istiyoruz ki İstanbul’da eğitim değerli olsun. Okula giden öğrenciler, okula çocuğunu gönderen veliler keyifli olsun, huzurlu olsun. Eğitimde biz Büyükşehir Belediyesi olarak okullarımıza her türlü dayanağı vereceğiz. Gençlerimizi en yeterli kurallarda yetiştirmek istiyoruz. Atölyeler kuracağız, onlara ek dersler vereceğiz. İstanbul’da okuyan üniversite öğrencilerimizle halkımızı buluşturacağız. Üniversite öğrencilerimize takviye vereceğiz ve okullarda yetişen gençlerimizi çok daha kapsamlı, çok daha ayrıntılı bir formda yetiştiriyor olacağız.” dedi.

Projeleriyle birçok sorunun çözüleceğine yürekten inandığını lisana getiren Murat Kurum, “Tavsiyemiz, İstanbul’un sıkıntılarına odaklansınlar. Aynaya dönüp bakıp İstanbul’la uğraşıyormuş üzere yapmasınlar. Burada nitekim 5 yıldır halkımız sıkıntı çekiyor.” diye konuştu.

patronlardunyasi.com

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın