Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Murat Kurum’dan kadın girişimcilere söz: Murat kardeşiniz, evladınız yanınızda

Murat Kurum’dan kadın girişimcilere söz: Murat kardeşiniz, evladınız yanınızda

admin admin - - 7 dk okuma süresi
33 0

Vatandaşlarla sık sık bir ortaya gelen Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Lider adayı Murat Kurum, birbirinden özel projelerini tek tek anlatıyor.

Çözüm odaklı bir profile sahip olan ve alanda çalışmalarını sürdüren Murat Kurum, bu kere Bayrampaşa’da bayan girişimcilerle buluştu.

Burada kısa bir konuşma da yapan Murat Kurum, bayan girişimcilere müjde verdi.

Kadın girişimcileri destekleyeceklerini söyleyen Kurum, “100 bin teşebbüsçü kadınımıza; size İBB’den 100 bin lira, işini geliştir’ diyeceğiz. Gözün artta kalmasın Murat evladın, Murat kardeşin, Büyükşehir yanında’ diyeceğiz.” dedi.

Murat Kurum, devam eden konuşmasında şu sözlere yer verdi;

Kendi işini kurmak isteyen bayanlara takviye verilecek

Buradaki teşebbüsçü hanımefendilerimiz üzere; işini kuracak hanımefendiler vereceğimiz sermayelerle, İSMEK’te vereceğimiz tekrar eğitimlerle, dayanaklarla kendi işini kurabilecek.

Hane iktisadına dayanak olacak. Çocuklarını daha güzel koşullarda yetiştirmek için bir uğraş verecek. Biz ona katkı sunmuş olacağız. Onun mutluluğuna, duasına şahitlik etmiş olacağız.

“İstanbul sevdasıyla, Türkiye sevdasıyla ortaya koyduğunuz desteklerinizi, hayır dualarınızı her an yanımızda hissediyoruz”

Değerli yol arkadaşlarım; şairin de söz ettiği üzere, meskeni yuva yapan nasıl bayansa, toprağı vatan yapan bayanlardır. Bu ülkeyi yetiştirdikleri evlatlarıyla, teşebbüsçü ruhlarıyla, asil duruşlarıyla vatan yapan bu salondaki siz kıymetli kadınlarımızdır, Türkiye’nin kadınlarıdır.

Sizler mimariden şehirciliğe, tarladan üniversiteye, evlerinizden fabrikalarımıza, okullardan adliye binalarına kadar ve güvenliğimize kadar istihdamda, iktisatta, üretimde her alanda Türkiye’yi Bayrampaşa’yı büyütenlersiniz. 

Bizim medeniyetimiz tam 15 asırdır bayanın varlığını hudutlu tutan toplumların tersine tarihin her devrinde bayanlarımızı toplumsal, siyasal ve ekonomik ömrün merkezine koymuştur.

Sizlerin İstanbul sevdasıyla, Türkiye sevdasıyla ortaya koyduğunuz desteklerinizi, hayır dualarınızı her an yanımızda hissediyoruz.

Ben bu duruşunuzdan, özveri ve samimiyetinizden ötürü her birinize teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız diyorum.

“Büyük bir davanın mensuplarıyız”

Kıymetli kardeşlerim, bizler büyük bir davanın mensuplarıyız. Nedir o dava? Halka hizmeti Hakk’a hizmet gören büyük ve güçlü Türkiye davasıdır. Türkiye’yi inşa etme davasıdır. Önderimiz, Genel Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 94 yılında büyük bir yürüyüşe başladı.

“Söz milletindir” diyerek çıktığı bu yolda Türkiye’nin en büyük ailesini kurdu. İşte o aile AK Parti’dir. AK Parti milleti kucaklayan, hiçbir ayrım gözetmeyen, inancı, kültürü, kıymetleri ne olursa olsun herkesi kucaklayan ‘Ben bu milletin ferdiyim ve geleceğe inançla yürümek istiyorum’ diyen herkesin partisi oldu.

“Milletin adamına omuz vermek için ter döktünüz”

Sizler gece demediniz gündüz demediniz yeri geldi uykusuz kaldınız yeri geldi bir damla su içmediniz yeri geldi evladınızı ay yıldızlı bayrağımız, vatanımız için şehit verdiniz…

Halkın sesine kulak vermek, Hakk’ın isteğini kazanmak, milletin adamına omuz vermek için ter döktünüz, uğraş gösterdiniz. 

Sizler AK Parti teşkilatlarımzın ufkunu aydınlattınız, feneri oldunuz… Milletimizin umudu oldunuz, meşalesi oldunuz ve 22 yıldır da sizler birlikte daima birlikte yol yürüyoruz. 

Emeğinizin hakkı asla ödenmez. Fakat biz açıkladığımız İstanbul Vizyonu ile göreceksiniz annelerimizin hizmetkarı olacağız, yol arkadaşı, kaygı ortağı olacağız.

“39 ilçemizde bayanlarımızın heyecanını görüyoruz”

Biz projelerimizi açıklarken bu vizyon gençlik hareketi, bayan hareketi olacak dedik. Biz tüm içlerimizde, her yerde, 39 ilçemizde bayanlarımızın heyecanını, motivasyonunu görüyoruz. Sizlere güveniyoruz. 

Sizler hangi bölümde iş yapmak isterseniz, biz o karar noktasında sizlerin yanında olacağız.

İstanbul’da ulaşım ağı genişleyecek

Biz başta bayan emeklilerimiz olmak üzere tüm emeklilerimizin her anında daima yanlarında olacağız. Gerçek belediyecilik yapacağız. Bunun için gereksinim sahibi emeklilerimize her ay İstanbul Kartlarına 2 bin 500 lira takviye ödemesi yapacağız. 

Bugün İstanbul’da çalışan her bir bayanımız trafikte tam 288 saatini kaybediyor. Trafikte günleri maalesef hiç oluyor. Yani kardeşlerim trafik zahmeti her bir kardeşimizin ömrümden tam üç buçuk yıl çalıyor. Eşiniz, çocuğunuz işten, okuldan çıkıyor ancak ne vakit meskene dönecek belirli değil. 

Trafik zahmetini yeni metrollarla, tünellerle ve daha birçok ulaşım adımıyla çözeceğiz. Sizlere rahat bir nefes aldıracağız.

“İstanbul’un en büyük sorunu zelzele kenti olması”

İstanbul’un en büyük problemlerinden birisi de zelzele kenti olmasıdır. Burada Atilla Liderimle, el ele verdik. Yapılması gereken çok değerli çalışmaları yürüttük. Bayrampaşa ismine, Bayrampaşa’nın çocukları, geleceği ismine değerli kararlar aldık.

İstiyoruz ki sizlere afete dirençli İstanbul, Bayrampaşa inşaa edelim. 39 ilçemizdeki tüm annelerimiz risk altındaki meskende kaygı içinde yaşıyor. 600 bin konutun dönüştürülmesi gerekiyor. Biz Bayrampaşa’da millet bahçemizi yaparken masanın etrafında toplandık.

Bayrampaşa’nın talebini aldık, gereksinimlerine baktık o masada karar verdik. Verdiğimiz o karar bugün arsa bedeli milyarları bulan bir yeri Bayrampaşa halkına armağan ettik.

Söz verdik çabucak süratli bir halde tüm Bayrampaşa’nın ulaşabileceği millet bahçemizi armağan ettik. Bu millet bahçelerimizi mahalle ölçeğine indiriyoruz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın