Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Murat Kurum: İstanbul’u Atatürk’ün hayal ettiği seviyeye çıkaracağız

Murat Kurum: İstanbul’u Atatürk’ün hayal ettiği seviyeye çıkaracağız

admin admin - - 4 dk okuma süresi
14 0

DHA

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Lider adayı Murat Kurum, çalışmalarına devam ediyor.

Kurum bu kez, Beşiktaş’ta Uyumu Merkezi açılışına katıldı.

Burada kısa bir konuşma gerçekleştiren Murat Kurum, 31 Mart gecesi daima birlikte bayram yaşayacaklarını söyledi.

Kurum ayrıyeten, “AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin birliği; hepimizin ittifakıdır, sizin ittifakınızdır.” dedi.

Murat Kurum, devam eden açıklamasında şu tabirlere yer verdi;

“İstanbul’u Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayal ettiği muasır medeniyetler düzeyine çıkaracağız”

Sadece İstanbullular için sokakta olacağız. Çalışacağız, çalışacağız, çalışacağız. İstanbul’u Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayal ettiği muasır medeniyetler düzeyine çıkaracağız. 31 Mart gecesi daima birlikte bir bayram yaşayacağız.

“Milletimiz bizi kucaklıyor”

Milletimiz bize beklediğimiz işareti veriyor; bizi kucaklıyor. Milletin işareti açık ve nettir, 31 Mart gecesi bu fetret devri, bu duraklama periyodu katiyen son bulacaktır. 31 Mart gecesi daima birlikte bir bayram yaşayacağız.

“Türkiye Yüzyılı’nın önsözünü İstanbul’dan yazacağız”

AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin birliği; hepimizin ittifakıdır, sizin ittifakınızdır, Cumhurun İttifakı’dır. Bu ittifak; devletin ve milletin istikbali için 15 Temmuz gecesi halkımız tarafından, sizin tarafınızdan, meydanlarda kurulmuştur. İşte biz bu tarihi birlikteliği, İstanbul’da doruğa taşıyacağız.

Türkiye Yüzyılı’nın önsözünü, buradan Beşiktaş’tan, İstanbul’dan yazacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Milliyetçi Hareket Partisi Genel Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli ortasındaki ahengi, bizler vilayet, ilçe teşkilatlarımızda, belediye idarelerimizde de örnek alıyoruz. Bizler de daima birlikte milletimize hislerimizi, amaçlarımızı anlatacağız.

“31 Mart gecesi bu fetret devri, bu duraklama devri muhakkak son bulacaktır”

Milletimiz bize beklediğimiz işareti veriyor; bizi kucaklıyor. Milletin işareti açık ve nettir, 31 Mart gecesi bu fetret devri, bu duraklama periyodu muhakkak son bulacaktır. İnşallah bu aziz İstanbullular, bizim bütün heyecanımızı paylaştıkları bu süreçte bizimle birlikte yol yürümeye devam edecektir.

Büyüklerimiz ‘Bizim milletimiz ariftir’ der. Milletimiz her şeyi görür, bilir ve anlar demişlerdir. İstanbullular ariftir, İstanbullular milletin meselelerine ait koyulması gereken iradeyi net bir formda göstermektedir. İstanbullular ile birlikte 31 Mart akşamı bu fetret periyodunu daima birlikte bitireceğiz. İstanbullular görüyorlar ki bu 5 yıllık süreçte, kaybedilmiş bu 5 yıla ait hayallerini, umutlarını, geleceğini maalesef kaygı içinde görüyorlar.

Görüyorlar ki; İstanbul bugün, ehliyetsizliğin, liyakatsizliğin, iş bilmezliğin, partizanlığın altında bir karmaşa ve kaosu yaşamaktadır. İnşallah daima birlikte İstanbul’umuzun bu düşmüş olduğu istikrarsızlık sarmalından, hizmet yoksunluğundan ve eser yoksulluğundan Cumhur İttifakımızla birlikte 31 Mart akşamı ‘Şimdi İstanbul’ diyeceğiz. Milletimizle el ele 31 Mart akşamı bir bayram yaşayacağız. Tüm İstanbullular kazanacak. İstanbul’da yaşayan her bir kardeşimizi kucaklayarak, hiç kimseyi dininden, lisanından, ırkından, inancından, kültüründen ötürü ayırmadan daima birlikte el ele ve gönül gönüle yol yürüyeceğiz.

Biz milletimiz ne vakit dara düşse daima yanında olduk. El ele verdik, yeterli günde berbat günde bir arada olduk. İnşallah 31 Mart gecesi de daima birlikte, Cumhur İttifakımızla birlikte yollara düşeceğiz.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın