Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Muharrem İnce’nin sözlerine CHP’den cevap geldi: Talepleri karşılansaydı bu açıklama yapılmayacaktı

Muharrem İnce’nin sözlerine CHP’den cevap geldi: Talepleri karşılansaydı bu açıklama yapılmayacaktı

admin admin - - 4 dk okuma süresi
1 0

31 Mart’ta yapılacak mahallî seçimler için görüşmesi yürüten ve Memleket Partisi ortasında uyuşmazlık çıktı.

CHP Genel Lideri Özgür Özel ve Muharrem İnce ortasındaki görüşmelerden sonuç alınamayınca gözler, Memleket Partisi önderinin yapacağı açıklamaya çevrildi.

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, bugün partisinin mahallî seçime ait kararını açıkladı.

CHP’ye zehir zemberek sözlerle yüklendi: İstanbul’da aday çıkaracaklarını duyurdu

Partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) adayı hakkında konuşan İnce, aday adayları ortasında Mehmet Sevigen’in de olduğunu söz ederek “İstanbul’da 3 aday adayımız var; önümüzdeki hafta MYK’da karar verip bir kişiyi atayacağız.” sözlerini kullandı.

İnce, daha sonra CHP Genel Lideri Özgür Özel’in “Dersim” sözüne reaksiyon göstererek “Bizim Dersim diye bir vilayetimiz yoktur. Dersim bir bölgenin ismidir.” halinde konuştu.

“İlkeli, omurgalı siyasetten yanayız”

CHP’yi tenkit yağmuruna tutan Muharrem İnce, ayrıyeten “Memleket Partisi, 3’üncü yoldur. Unsurlu, omurgalı siyasetten yanayız. Laikliği bizden öbür hatırlayan kalmadı. Laiklik olmazsa olmazımız. CHP, İsveç’e evet deyince nasıl ittifak kuracağım, her gün DEM’lenirse nasıl kuracağım? Bizim bir duruşumuz olmalı. Değişmek öteki bir şey başkalaşmak diğer bir şeydir. Gençliğimin partisi gitmiş diğer bir parti gelmiş. Yarın diğer bir idare gelir o vakit tekrar konuşuruz.” dedi.

CHP yanıt verdi: İzmir’den bir ilçe belediyesi ve çeşitli yerlerde belediye meclis üyelikleri istedi

Muharrem İnce’nin kelamlarına ise CHP Sözcüsü Deniz Yücel’den cevap geldi.

Yücel, görüşmelerde İnce’nin İzmir’den bir ilçe belediyesi ve çeşitli yerlerde belediye meclis üyelikleri istediğini açıkladı.

“Bugün yaptığı açıklamaların ve tenkitlerin müzakereler olumlu sonuçlansa idi asla yapılmayacağını biliyoruz”

Yücel, “Süreç, parti tabanımızın ve örgütümüzün kabul edemeyeceği bir noktaya taşınınca müzakerelerin tıkanması üzerine bugünkü açıklamayı yaptı. Bugün yaptığı açıklamaların ve tenkitlerin müzakereler olumlu sonuçlansa idi asla yapılmayacağını biliyoruz.” dedi.

“Görüşmelerde, ‘İlkesel duruş’ konusunda tek bir cümle dahi kurmadı, lisana getirdiği siyasi tenkitleri gündeme dahi getirmedi”

CHP Sözcüsü Deniz Yücel’in, Muharrem İnce’ye ait açıklaması şöyle:

“Partimiz ile Memleket Partisi ortasında 4 Ocak’tan itibaren lokal seçimde iş birliği konusunda farklı kanallardan müzakereler yürütülmüştür. Bu görüşmeler esnasında, “İlkesel duruş” konusunda tek bir cümle dahi kurmayan, bugün gerçekleştirdiği basın toplantısında lisana getirdiği siyasi tenkitleri gündeme dahi getirmeyen Sn. Muharrem İnce’nin açıklamalarını üzülerek dinledik. Yapılan görüşmelerde Sayın İnce, muhakkak sayıda belediye meclis üyeliği ve İzmir’de bir metropol ilçe belediye başkanlığı talebinde bulunmuştu. Süreç, parti tabanımızın ve örgütümüzün kabul edemeyeceği bir noktaya taşınınca müzakerelerin tıkanması üzerine bugünkü açıklamayı yaptı. Bugün yaptığı açıklamaların ve tenkitlerin müzakereler olumlu sonuçlansa idi asla yapılmayacağını biliyoruz. Değerlendirmeyi kamuoyuna bırakıyoruz.”


İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın