Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Miller Holding’in patronu Turhan Mildon artık Afrika’nın en ünlü futbol takımının sahibi

Miller Holding’in patronu Turhan Mildon artık Afrika’nın en ünlü futbol takımının sahibi

admin admin - - 4 dk okuma süresi
16 0

Kongo Demokratik Cumhuriyet’inde geçtiğimiz ay Afrika kıtasının en büyüğü olan Kinşasa Kongre ve Finans Merkezi’nin açılışını gerçekleştiren Miller Holding artık de ülkenin en büyük futbol kulübü Vita Club’ü satın aldı. Ülkenin başşehri Kinşasa’da küme şirketlerinden Milsport ile imzalanan iştirak sayesinde efsanevi Kinşasa kulübü Afrika şampiyonluğu hedefliyor.

HEDEF AVRUPA’DA SPOR YATIRIMI YAPMAK

Ülkede B kümesinde uğraş eden ve ikinci sırada olan kulübü ‘yatırım yapmak’ emeliyle satın aldığı öğrenilen Miller Holding’in edinilen bilgilere nazaran maksadı büyük. Şirket, Fransa ve İngiltere’nin önde gelen büyük kulüpleri ile işbirliğine gitmeyi ve Avrupa’da da spor yatırımı yapmayı planlıyor. Miller Holding’in işvereni ve Vita Club’ün sahibi Turhan Mildon’un asıl amacı ise orta vadede Afrika şampiyonluğuna ulaşıp kulübü Afrika’nın önde gelen kulüpleri ortasında sokmak

AFRİKA’NIN EN VARLIKLI KULÜBÜ OLACAK

Ortaklık imza merasimi katılan Miller Holding CEO’su Turhan Mildon, en son gayelerinin kıtanın en âlâ külübü olmak olduğunu belirtirken, “V.Club Afrika’nın en varlıklı kulübü olacak” dedi.

İmza merasimine çok sayıda sportmen, taraftar ve medya kuruluşu katılırken, Mildon, başşehir kulübüne yakışan bir altyapı sağlama taahhüdünde de bulundu. Ultra çağdaş yeni stadyum, gençlik eğitim merkezi ve eğitim kampı inşa edileceği belirten Mildon, “Kinşasa’nın yeşil-siyahlı kadrosuna yakışır bir stadyum ve genç futbolculara yönelik bir akademi kazandırmayı, kulübün gelişimi için çalışmayı hedefliyorum ” diye konuştu.

Törende konuşan kulüp lideri Amadou Diaby de, taraftarlara Turhan Mildon’un temsil ettiği Türk firmasının yaptığı yatırımlar hakkında bilgi verirken, yeni mutabakatla birlikte kulübün eski ihtişamına kavuşacağını söyledi. İştirak açıklamasının akabinde eski Faslı ulusal oyuncu Abdis Ouaddou, grubun yeni teknik yöneticisi olarak tanıtıldı.

KULÜP TARİHİNDE BELİRLEYİCİ BİR DÖNÜM NOKTASI

Kongo basını paydaşlık merasimine büyük ilgi gösterirken, “Vita Club ve Milvest ortasındaki bu iştirak, başşehir kulübünün tarihinde belirleyici bir dönüm noktasına işaret ediyor. Milvest tarafından sağlanan finansal yatırım ve teknik kaynakların yanı sıra ünlü bir antrenörün gelişiyle Vita Club amaçlarına ulaşmak ve taraftarlarına keyifli anlar yaşatmak için güzel bir pozisyona sahip. Taraftarların artık favori kulüplerinin geleceğine dair yüksek beklentileri olabilir” yorumunda bulundular.

Resmi ismi Victoria Club Spor Birligi olan AS Vita Club, 1935 yılında Belçikalı Raphaël de la Kéthule de Reyhove tarafından Kinşasa’da kuruldu. Kulüp, 1981, 2014 ve 2018 yıllarında Afrika kupası finali oynadı ve Kongo ligini 15 sefer kazandı.

patronlardunyasi.com

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın