Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Meteoroloji’den İstanbul için saatli uyarı

Meteoroloji’den İstanbul için saatli uyarı

admin admin - - 4 dk okuma süresi
36 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından son değerlendirmelere nazaran; yurdun kuzey kısımlarının kesimli ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın kuzeyi, Batı Karadeniz kıyıları ile Samsun etraflarının yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

İç ve doğu bölgelerde pus ve yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç bölümleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunduğu aktarıldı.

İSTANBUL’DA ÖĞLENDEN SONRA YAĞIŞ BEKLENİYOR

İstanbul’da bugün öğlen saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağış bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI VE RÜZGAR

Hava sıcaklıklarının Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda mevsim normallerinin 6-8 derece altında, öbür yerlerde 1-4 derece üzerinde seyredeceği varsayım ediliyor.

Rüzgarın ise; ekseriyetle kuzey ve doğulu taraflardan hafif, orta sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

BÖLGE BÖLGE HAVA DURUMU

MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra Bölgenin kuzey kesitlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

EGE
Parçalı, yer yer çok bulutlu geçeceği varsayım ediliyor. İç kesitlerinde sabah ve gece saatlerinde pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AKDENİZ
Parçalı ve az bulutlu geçeceği, iç bölümlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği kestirim ediliyor.

İÇ ANADOLU
Parçalı ve az bulutlu, kuzey kısımlarının yer yer çok bulutlu geçeceği, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği iddia ediliyor.

BATI KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra kıyı kesitlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. İç bölümlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği kestirim ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Samsun etraflarının yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. İç kısımlarında sabah ve gece saatlerinde pus ve yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in dağlık ve kar örtüsü ile kaplı dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

DOĞU ANADOLU
Parçalı ve az bulutlu geçeceği varsayım ediliyor. Bölge genelinde pus ve yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin doğusunun dağlık ve kar örtüsü ile kaplı dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve az bulutlu geçeceği varsayım ediliyor. Bölge genelinde pus ve yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın