Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Mersin’de “Süleler” operasyonunda silah, balistik yelek ve uyuşturucu ele geçirildi

Mersin’de “Süleler” operasyonunda silah, balistik yelek ve uyuşturucu ele geçirildi

admin admin - - 2 dk okuma süresi
8 0

İçişleri Bakanı Yerlikaya: Mersin’de Süleler Operasyonu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından Mersin’de gerçekleştirilen “Mahzen-4” operasyonunda Süleler olarak bilinen organize suç örgütünün çökertildiğini duyurdu. Operasyon sonucunda örgüt lideri dahil olmak üzere 9 şüpheli yakalandı.

Büyük Bir Başarı: Süleler Operasyonu

Bakan Yerlikaya, sosyal medya platformundan yaptığı açıklamada, Mersin’de gerçekleştirilen operasyonun başarıyla sonuçlandığını belirterek şunları söyledi: “Operasyonlarda elebaşının da içinde bulunduğu organize suç örgütü mensubu 9 şüpheli yakalandı. Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Hangi büyüklükte olursa olsun halkımızın huzurunu bozan organize suç örgütlerine göz açtırmayacağız. Bir bir çökertip adalete teslim etmekte kararlıyız!”

Suçlar ve El Konulanlar

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda örgüt üyelerinin çeşitli suçları işlediği tespit edildi. Bu suçlar arasında çıkar amaçlı suç örgütü kurma, kasten adam öldürme, işyeri ve araç kurşunlama, uyuşturucu madde ticareti, nitelikli dolandırıcılık, silah ve mühimmat kaçakçılığı bulunmaktadır.

Operasyonlar neticesinde ele geçirilen malzemeler arasında 5 adet ruhsatsız tabanca, muhtelif miktarda uyuşturucu madde, çok sayıda fişek ve balistik yelek bulunmaktadır.

Polis Tebrik Edildi

Operasyonları gerçekleştiren kahraman polisleri tebrik eden Bakan Yerlikaya, “Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin Duası Sizinle” ifadelerini kullandı.

Operasyonun detaylarını içeren videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz:

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın