Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Meral Akşener’den CHP’ye gönderme: PKK’ya terörist diyemeyen DEM’li kafalara yönelmeyin

Meral Akşener’den CHP’ye gönderme: PKK’ya terörist diyemeyen DEM’li kafalara yönelmeyin

admin admin - - 3 dk okuma süresi
17 0

AA

İyi Parti Genel Lideri Meral Akşener, bir dizi program ve temaslarda bulunmak için Ordu’ya geldi.

Akşener, kente, Büyükşehir Belediye Lider adayı Enver Yılmaz ve ilçe adaylarının bir kısmını ilan etmek ve resmi tanıtımını yapmak için geldiklerini söyledi.

tanıtımını gerçekleştiren Akşener’e, siyasi cinayetleriyle ilgili daha evvel yaptığı kıymetlendirme DEM Parti’nin karşılığı üzerinden hatırlatıldı.

“Sözümü bilerek çarpıtıyorlar”

Sözlerinin çarpıtıldığını söyleyen Akşener, “Bu sözümü bilerek çarptırıyorlar. Bence mahsuru yok. Fakat benim insanlara, kurumlara, kümelere ayna tutmak üzere bir görevim var. Benim orada söylediğim şey, ‘Öncelikle bizim gençlik devrimizde, keşke olmasaydı, ancak 1980 öncesinde, 1970’li yıllarda solcular, davacılar formunda gençler karşı karşıya geldi. Evet, birbirimize kimi hareketler yaptık ancak bu o kadar açık netti ki münasebetiyle mertçeydi ki aileler korkmazdık’ dedik. Neye nazaran dedim zira orada abidik gubidik yoktu. Aksiyon yanlış elbette. Fakat aileler korkmazdı” dedi.

DEM Parti üzerinden CHP’yi vurdu: Bu yapının karşısında el pençe divan duranlar…

Akşener daha sonra DEM Parti’yi “PKK’ya terörist diyemeyenler” olarak tanımladı.

Yerel seçimde DEM partiyle iş birliği görüşmelerine devam eden CHP’yi “Bu yapının karşısında el pençe divan duranlar” kelamlarıyla eleştirdi.

“Abdullah Öcalan’a özgürlük isteyenler, bebek katiline özgürlük isteyenler Meral Akşener’e mahpus istiyorlar”

Akşener son olarak şunları söyledi:

“PKK’ya terör örgütü diyemeyenler, her seferinde Meclis’e gelip ‘Abdullah Öcalan’a özgürlük’ deyip kendi ortalarında da alkışlayanlar elbette bunu çarpıtacaklar. Sonuç prestijiyle Abdullah Öcalan’a özgürlük isteyenler, bebek katiline özgürlük isteyenler Meral Akşener’e mahpus istiyorlar. Beğenilen gelişler ola, Mustafa Kemal Paşa. Ben de buradan ilan ediyorum. Keşke bu bahiste soruşturma açılsa ve hepimiz işin nasıl olduğunu görsek. Bu arkadaşların tümü namerttir. Bu bir hakaret olarak kabul edilirse çabucak versinler mahkemeye. Akıl da vereyim. Buradan yürünebilir. Naz bebeği katledenler namerttir, Fethi Sekin’i katledenler namerttir. Eren Bülbül’ü katledenler namerttir. Yasin Börü’yü katledenler namerttir. Tıpkı vakitte Sinan Ateş’i de katledenler namerttir. Bunlar namertçe işlenen suikastlardır. Hasebiyle bu bireylerin içlerindeki berbatlığı ortaya döküyor olmaları elbette milletimiz açısından düzgün bir şeydir.”

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın