Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Memleket Partisi Genel Başkanı İnce’den CHP’ye salvolar

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce’den CHP’ye salvolar

admin admin - - 5 dk okuma süresi
29 0

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, “Herkes yarıştan çekilecek, herkes bunlara dayanak olacak, öteki talihin yok. Lakin bu türlü yarış kazanabileceğine inanıyor. Aday çıkarırsan seni yaftalıyor lakin 39 milletvekilini dağıtıyor, cumhurbaşkanı yardımcılığını dağıtıyor, bakanlık dağıtıyor, müsteşarlık dağıtıyor.” dedi.

İnce, bir otelde partisinin 31 Mart’ta yapılacak Mahalli Yönetimler Genel Seçimi’ne yönelik stratejilerine ait basın toplantısı düzenledi.

CHP’nin, kendisinden öbür hiç kimsenin aday çıkarmamasını istediğini tabir eden İnce, aday çıkarmak isteyenlerin “bölücülükle”, “sarayın adamı olmakla” suçlandığını söyledi. Muharrem İnce, şunları lisana getirdi:

“Herkes yarıştan çekilecek, herkes bunlara dayanak olacak, öbür talihin yok. Fakat bu türlü yarış kazanabileceğine inanıyor. Aday çıkarırsan seni yaftalıyor lakin 39 milletvekilini dağıtıyor, cumhurbaşkanı yardımcılığını dağıtıyor, bakanlık dağıtıyor, müsteşarlık dağıtıyor. Yetmedi iki parti bir ortaya gelip ana muhalefet partisinin verdiği milletvekilleriyle küme kuruyor. Milletvekili vefat ediyor. ‘Tamam’ diyorlar ‘dolduralım, al sana bir milletvekili daha’, bonservisiyle, mazbatayla bir arada mi, mazbatasız mı bilmiyorum. ‘Al sana bir tane daha verelim.’ Kümesi tekrar kurduruyorlar sonra bu 39’dan birisi CHP listelerinden İstanbul’dan seçilmiş birisi çıkıyor, Saadet Partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Lider adayı oluyor ve diyor ki ‘İstanbul’un 5 yılı boşa gitti.’ Arkadaşlar, burada bir CHP var, burada Saadet var, burada vekillik var. Artık bu buna milletvekilliği veriyor, küme düşüyor, bir tane daha veriyor. Artık bu belediye lider adayı çıkarıyor, ‘Sen İstanbul’un 5 yılını boşa geçirdin.’ Bir üçgen, ne üçgeni bu? Bermuda şeytan üçgeni. 40 yıldır siyasetteyim, bu türlü bir üçgeni hiç görmedim.”

İnce, CHP’den İzmir Karşıyaka Belediye Başkanlığını istediği savına ait de “Karşıyaka’yı istemişiz vermemişler. Kime vermişler? CHP’nin evladına mı vermişler? Keşke o denli yapsalardı. 2018’de öteki partiden beşinci sırada milletvekili adayı olan birine vermişler, yazık günah. Eşe dosta dağıtıyorlar. Memleket Partisi sizden bir ilçe istemiş siz de vermemişsiniz, adam bunu söylemeye utanır.” tabirlerini kullandı.

14 Mayıs 2023 seçimlerinde Millet İttifakı’nda yer alan ve bakanlık, 39 milletvekilliği, cumhurbaşkanı yardımcılığı verilen Altılı Masa’nın CHP’yi terk ettiğini söyleyen İnce, “CHP’nin seçim kazanmak istemediğini, sıkıntılarının kurultay olduğunu” kaydetti.

Muharrem İnce, “Ben diyorum siyasette ilke/O diyor ki istedi benden ilçe/Ben diyorum ortada Ali de olsun/O diyor her yer Veli’yle dolsun/Ben diyorum İsveç’e hayır/O diyor belediyede bizim adamları kayır/Ben diyorum kaybedersin/O diyor iftira atarım saraya gidersin/Ben diyorum genç Cumhuriyet’e saldıranı aklama, paklama/O diyor istedin benden Karşıyaka/Ben diyorum kaybedersin demlenme/O diyor uzak dur söylenme.” sözlerini kullandı.

İSTANBUL ADAYI, İLÇE ADAYLARININ BELİRLENMESİ SONRASINDA AÇIKLANACAK

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan İnce, İstanbul adayının, 39 ilçenin adaylarının belirli olmasıyla açıklanacağını söyledi.

Can Atalay’ın milletvekilliğinin düşürülmesine de değinen İnce, “Can Atalay’ın yeri hapishane değil Meclis olmalıdır. Anayasa Mahkemesi bu ülkenin en üst yargı organıdır. Anayasa Mahkemesi kararda hak ihlali var diyorsa gereği yerine getirilmelidir, yanlış yapılmıştır. Meclis odasını tahsis etmiş, her şeyini yapmış, özlük haklarını vermiş. Meclisin üzerinde bir Yargıtay olamaz. Yargıdaki bu arbedeyi da tehlikeli buluyorum. Yapılan kararı onaylamıyorum. Yeri Meclis olmalıdır.” diye konuştu.

İnce, konuşmasının akabinde partisinin 24 ilçe belediye lider adayını açıkladı.

Buna nazaran, Ankara Etimesgut Belediye Lider adayı Ömer Özdoğan, İstanbul Büyükçekmece Belediye Lider adayı İbrahim Dönmez, Kahramanmaraş Afşin Belediye Lider adayı Mehmet Ceren oldu.

patronlardunyasi.com

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın