Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Manavgat’ta ibre Turgay Akar’ı gösteriyor

Manavgat’ta ibre Turgay Akar’ı gösteriyor

admin admin - - 5 dk okuma süresi
32 0

Türkiye, 31 Mart’ta yapılacak lokal seçimde sandık başına giderek iradesini ortaya koyacak.

Bu etapta siyasi partiler vilayet ve ilçelerdeki lider adaylarını açıklıyor.

Antalya’nın en büyük ikinci ilçesi olan Manavgat’ta da AK Parti Manavgat Belediye Lider adayı Turgay Akar oldu.

“Manavgat için gerçek belediyecilik” sloganı ile tanıtımlarına başlayan Akar, değerli sivil toplum örgütlerinde yöneticilik yapmış olmanın tecrübesi ve iş deneyimini birleştirerek ilçeye yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor.

Akar’ın gösterilmesinin akabinde, Manavgatlı vatandaşları birebir ziyaret ederek, problemlerini dinleyerek tahlil tekliflerini paylaştığı görülüyor.

Türkiye Yüzyılı vizyonuna yakışan bir Manavgat maksadı

AK Parti Manavgat Belediye Lider adayı Turgay Akar, toplumsal medya hesabında şu paylaşımda bulundu:

Hayal ettiğimiz, hedeflediğimiz Türkiye Yüzyılı vizyonuna yakışan bir Manavgat’ı hemşehrilerimize anlatmaya devam ediyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

“Yapılan tüm anketlerde zirvede”

Yerel basın Akar’la ilgili yaptıkları yayınlarda “Manavgat’ta ibre Turgay Akar’ı gösteriyor” başlıklarıyla “Yapılan tüm anketlerde tepede yer alan Akar, AK Parti’nin Manavgat Belediye Lider Adayı olmaya çok yakın.” yorumu yapıyor.

Turgay Akar kimdir?

Turgay Akar, Mayıs 1971 tarihinde Manavgat ilçesinde 3 çocuklu bir ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya geldi.

İlkokul eğitimini “Toros İlköğretim Okulu”nda, ortaokul eğitimini “Manavgat Ortaokulu”nda, lise eğitimini de “Manavgat Lisesi”nde tamamladı.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Kısmı mezunu

Yükseköğrenimini Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Kısmında tamamlayarak 1993 yılında mezun oldu.

Vatani vazifesini, 1994-1995 yılları ortasında 241. devir yedek subay olarak Kahramanmaraş’ta yaptı.

1993-1997 yılları ortasında özel bir şirkette mali müşavirlik stajını yaparak, yöneticilik misyonunda bulundu.

Mali müşavir

1998 yılında mali müşavirlik imtihanlarını tamamlayıp SMMM olmaya hak kazanarak meslek hayatına bu unvanla birinci adımını attı.

2003-2007 yılları ortasında Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksek Okulu’nda genel muhasebe, devir sonu süreçleri ve dış ticaret süreçleri ve muhasebesi derslerinde eğitim verdi.

2010-2013 yılları ortasında “Antalya Hür Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Manavgat İlçe Temsilciliği”nde başkanlık yaptı. Antalya SMMM odası seçimlerinde “2010-2013” ve “2013-2016” devirleri için vazife yapmak üzere Ankara üst birlik (TÜRMOB) delegasyonuna seçildi.

2013 Mart ayında “Kamu Nezaret Kurumu” tarafından açılan eğitimlere katılarak “Bağımsız Denetçi” evrakı almaya hak kazandı.

2013’ten bu yana Antalya merkezli bir bağımsız kontrol şirketinin ortağı olarak faaliyet gösteriyor.

MASİAD İdare Heyeti başkanlığı yaptı

2009 yılında Manavgat Endüstrici ve İş İnsanları Derneği (MASİAD) İdare Konseyi Lider Yardımcısı; 2013 yılı Haziran’da ise “MASİAD İdare Şurası Başkanı” seçildi. 2019 yılı ocak ayına kadar iki devir “MASİAD İdare Şurası Başkanlığı” vazifesini yürüttü.

MASİAD başkanlığı periyodunda “Tarım ve Turizmde Marka Kent Manavgat” vizyonu doğrultusunda birçok toplumsal sorumluluk projesinin gerçekleştirilmesi ve Manavgat’ın gelişimine katkı vermesi hedefiyle çeşitli çalışmaların yürütülmesine öncülük etti.

“Manavgat 2050 Vizyon Raporu”nun kitaplaştırılması, “MASİAD Hatıra Ormanı”, “Kırsal Köylerin Kalkındırılması Projesi” kapsamında Keçiboynuzu Fidan dağıtımı, “Manavgat Buluşmaları” ismiyle düzenlenen tertipler, yurt içi ve yurt dışı seyahatleri, spor turnuvaları, konusunda uzman şahısların iştiraki ile gerçekleştirilen olağan toplantılar yapılan bu çalışmalardan kimileri.

Ata mesleği tarımcılık

Akar, cet mesleği olmasından ötürü tarıma küçük yaşlardan beri duyduğu ilgi sonucunda 2017 yılından bu yana örtü altı muz yetiştiriciliği yapıyor.

Akar, hala, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Meclis Üyesi ve MASİAD Yüksek İstişare Şurası Başkanlığı vazifesini yürütüyor.

Aynı vakitte “Antalya Bilim Üniversitesi Mütevelli Heyeti İdare Konseyi Üyesi” olarak vazife alıyor.

Akar,, evli ve üç çocuk babası.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın