Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Limon tohumları beklenmedik faydaları gizliyor, işte buradalar:

Limon tohumları beklenmedik faydaları gizliyor, işte buradalar:

admin admin - - 3 dk okuma süresi
20 0

Onları nasıl alabilirim?

Limon çekirdeklerini evvel öğütüp, sonra suyla karıştırıp, suyunu kaynatıp içerek tüketebilirsiniz . Limon çekirdeği ezmesi de çeşitli yemeklere katkı olarak kullanılabilir. Bir seferde üç ila beşten fazla tohum almanın uygun olmadığını unutmayın. Yemeden evvel öğütmezseniz size ziyan vermezler fakat muhtemelen sindirilmezler.

Düzenli tohum tüketiminin sağlayabileceği en değerli olumlu tesirler şunlardır:

Oksidatif gerilime karşı koruma

Limonlarda olduğu üzere, tohumlarında da en çok övülen antioksidanlardan biri olan bol ölçüde C vitamini buluruz (100 g limon kabuğu yaklaşık 47 mg C vitamini içerir).

Aynı vakitte güzel bir limonoid ve flavonoid kaynağıdırlar. Limon çekirdeği tüketerek bedeninize hür radikallerin olumsuz tesirlerini etkisiz hale getirecek kıymetli antioksidanlar sağlayabilirsiniz. Bu, oksidatif gerilim ve hasebiyle kardiyovasküler hastalık, tip 2 diyabet ve öbür hastalıkların riskini azaltacaktır.

Analjezik etki

Doğanın en büyük ağrı kesicilerinden biri olan limon çekirdeği yağını kaliteli yapmak mümkün.

Limon çekirdeği yağının, beynin ağrı algısıyla bağlantılı kısımları üzerinde epey olumlu bir tesire sahip olduğu ve analjezik tesir sağladığı söylenmektedir.

Kollajen oluşumunun uyarılması

Hızlandırılmış cilt yaşlanmasının ana suçlularından biri kollajen üretiminin yavaşlamasıdır .

Kollajen, cildin elastikiyetinden ve dayanıklılığından sorumlu olan son derece değerli bir yapısal proteindir. Cildin yaşlanmasını yavaşlatmanın en yeterli yollarından biri C vitamini alımınızı arttırmaktır.

Cildi UV ışınlarından ve hızlandırılmış cilt yaşlanmasından sorumlu öbür olumsuz tesirlerden koruyan kusursuz bir antioksidan olmasının yanı sıra, C vitamini de kolajenin oluşturulması için kıymetlidir.

Enfeksiyonlarla savaşmaya yardımcı olur

Limon çekirdeği ekstresi, mantar enfeksiyonları da dahil olmak üzere çeşitli enfeksiyonların önlenmesi ve daha süratli denetim edilmesi için faydalı olabilir.

Örneğin, limon kabuğundaki hususların, çok büyümesi durumunda önemli hasara neden olabilecek güzel bilinen bir mantar olan kandidanın çok büyüme riskini azaltabildiği bulunmuştur.

Hafızayı ve konsantrasyonu geliştirir

Hafızanızın son vakitlerde pek uygun olmadığını mı düşünüyorsunuz? Tahminen odaklanmanın epey sıkıntı olduğunu fark etmişsinizdir?

Bu semptomlarla birlikte öncelikle daha önemli meseleleri dışlamak mantıklıdır. Daha önemli bir durumun olmadığı ortaya çıkarsa (örneğin, Alzheimer hastalığının erken belirtileri), o vakit beyninizin çalışmasına yardımcı olabilecek doğal ilaçlar vardır. Bunların ortasında hafıza ve konsantrasyon için çok yararlı olabilen ve dopamin ve serotonin reseptörleri üzerinde olumlu bir tesire sahip olduğu tespit edildiğinden ruh halini düzgünleştirmeye yardımcı olduğu söylenen limon çekirdeği yağı da vardır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın