Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Kilise Rahibi Saldırı Anını Anlattı! “Kurşun Sesini Duyduğum An…”

Kilise Rahibi Saldırı Anını Anlattı! “Kurşun Sesini Duyduğum An…”

admin admin - - 4 dk okuma süresi
11 0

Sarıyer’deki Santa Maria Kilisesi’ndeki pazar ayini sırasında maskeli iki kişi tarafından silahlı atak düzenlenmiş ve bir kişi hayatını kaybetmişti. Kurşun izlerinin görüldüğü kiliseye dün dev bir Türk bayrağı da asıldı.

RABBİN SESİNİ DUYMAYA GELDİLER KURŞUN SESİ DUYDULAR

Pazar ayinini yöneten kilisenin Rahibi Anton Bulai, yaşadığı anları anlattı. Kendisinin bir cemaat üyesi tarafından iç odaya götürüldüğünü lisana getiren Bulai, o an yaşadığı endişelerinin cemaat için olduğunu vurguladı. Bir mucize gerçekleştiğini düşündüğünü belirten Bulai, “Mutlaka tekrar cemaate dönmemiz gerekiyor. O gün beşerler Rabbin sesini duysunlar diye geldi, kurşun sesi duydular” tabirlerini kullandı.

İLK SESİ DUYDUĞUMDA GÖZLERİMİ AÇMADIM

Papaz Anton Bulai, “O gün ben ayin yönetiyordum. Rastgele olağan bir pazarda dua ediyorduk. Birinci ses duyduğum an gözlerimi bile açmadım zira ben dua ediyordum. Onun için tam algılayamadım birinci kurşun ne vakit ateş edildi. İkinci sesi duyduğum an o vakit gözlerimi kaldırdım ve kapıda iki şahıs, maskeli gördüm ve çabucak anladım ki olay önemli. Gördüm ki kimileri bağırıyor, kimileri kaçmaya çalışıyor lakin birden fazla aşağıya eğildi. Cemaatten biri geldi ve beni içeri sokmaya çalıştı. Hatırladım ki masamızda kutsanmış ekmek ve kutsanmış şarap olacak…” dedi.

KAPI O GÜN KAPANMIYORDU…

Bulai, “Ben dönmeye ve onları almaya çalıştım lakin bu kardeş beni zorla içeri soktu. Kapıyı kapattı, ne yapıyorsun diyorum zira içeride cemaat var. O vakit tekrar yavaşça kapıyı açtım ve içeri girdim. Kendileri gittiler, bu ortada 15-20 ateş duydum. Kiliseye girdiğim an gördüm ki bütün cemaat yerde serilmiş bulunuyor. Ben geçtim, bir öbür kardeş kilisenin kapısını kapatmaya çalışıyordu. Görüyordum ki, başaramıyor. Ben ortadan geçerken, herkes güzel mi diye soruyordum. Hiç kimse karşılık vermiyordu. Çok duygulanıyorum zira anlamadım ne olduğunu. Yaralı mı, meyyit mü bilmiyordum. Ne olursa olsun kapıya kadar gittim. Kapıyı kapatmak için yardım etmek istedim. Bu da çok farklı zira bizim kapı çok rahat bir formda kapanıyor. O gün kapanmıyordu. Önde bir şey görecek miyiz diye baktık. O an cemaatten iki kardeş taarruz oldu diyor. Biri de gülümsüyor ‘ne saldırısı’ diye. İçeri girdiler, bir komşumuz geçiyordu ve her vakit ki üzere gülümseyerek selamladı ve akın oldu dedi. İçeri bakmaya girdiler, ben de onların peşine gittim ve kapıyı kapattık” sözlerini kullandı.

KİLİSEMİZDE MUCİZE GERÇEKLEŞTİ

Bulai, “Ben diyorum ki çok büyük bir mucize gerçekleşti kilisemizde. İki silahlı adam ve yalnızca bir gaye. Onların kurşunları bir amaç vurdular, imkansız… Rab’ın eli olmasaydı büyük bir katliam olurdu. Ben eminim ki İlah bizleri korudu zira bu kadar kurşun ve yalnızca bir gaye vurdular, imkansızdı” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın