Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu’na randevu vermiyor

Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu’na randevu vermiyor

admin admin - - 9 dk okuma süresi
16 0

Abdulkadir Selvi, CHP’yi husus olan yazısında, Ekrem İmamoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu alakasının yanı sıra Ekrem İmamoğlu’nun seçim stratejilerine ve Tunç Soyer restine de vurgu yaptı.

Abdulkadir Selvi’nin yazısında şu tespitte bulundu: “Ekrem İmamoğlu, CHP’nin doğal müttefiki olan Alevileri küstürdü. İstanbul seçimini kazanmasında en büyük hissesi olan UYGUN Parti ile ittifakı bitirdi. Elinde bir tek PKK’nın siyasi uzantısı olan DEM Parti kaldı. Bakalım o da seçimi kazanmasına yetecek mi?”

İşte Abdulkadir Selvi’nin o yazısı:

Ekrem İmamoğlu yalnızca belediye lider adaylarının belirlenmesine tartısını koymadı, CHP’nin de yazgısını belirliyor.

Ekrem İmamoğlu’nun dayatmaları ve partideki iki başlılık nedeniyle CHP tarihinin en berbat seçimlerinden birine hazırlanıyor.

Ekrem İmamoğlu, CHP’nin doğal müttefiki olan Alevileri küstürdü. İstanbul seçimlerini kazanmasında en büyük hissesi olan GÜZEL Parti ile ittifakı bitirdi. Elinde bir tek PKK’nın siyasi uzantısı olan DEM Parti kaldı. Bakalım o da seçimi kazanmasına yetecek mi?

ALEVİ LİDERLERİ TASFİYE

Aleviler, seçimlerde CHP’nin sigortasıdır. İmamoğlu, Alevileri yalnızca küstürmedi; İstanbul’da Alevi belediye liderlerini tasfiye etti. Battal İlgezdi ve Ali Kılıç bunun en çarpıcı örneğini oluşturuyor.

ALEVİ LOBİSİNİ YIKTIK

CHP eski Muş Gençlik Kolları Lideri Erkan Çakır, bir tez ortaya attı. Erkan Çakır, kurultayda Ekrem İmamoğlu’nun yanında yer alıyor. Kurultay salonunda Kılıçdaroğlu’nu destekleyen CHP Ankara Milletvekili Deniz Demir ile arbede ediyorlar. “Ekrem İmamoğlu divan odasına çağırdı beni. Bana ‘S…et kazandık, kuduruyorlar. Alevi lobisini yıktık’ dedi” diye konuştu.

Normal bir siyasi akıl bunu yalanlardı. Hele hele Ekrem İmamoğlu’nun bunu yüz kez yalanlaması gerekiyordu. İmamoğlu ne yaptı? İstanbul’daki Alevi kökenli belediye liderlerini tasfiye ederek bunun bir siyaset olduğunu ortaya koydu.

İMAMOĞLU’NUN TUNÇ SOYER RESTİ

CHP’de en büyük hengame İzmir Büyükşehir Belediyesi lider adaylığı konusunda veriliyor. Ekrem İmamoğlu evvel Buğra Gökçe’yi istiyordu. Özgür Özel’in önceliği ise Tunç Soyer’i aday yapmamaktı. O nedenle Selin Sayek Böke ismini önerdi. İbre Cemil Tugay’a dönmüştü.

Hatta Özgür Özel’in CHP Genel Merkezi’ne çağırdığı Cemil Tugay’a “İzmir Büyükşehir Belediyesi lider adaylığınızı uygun gördük” dediği kulislere sızdı.

Sonra iş karıştı. Ekrem İmamoğlu, Tunç Soyer’i istedi. O denli ki Ekrem İmamoğlu’nun, ‘Tunç Soyer olmazsa Parti Meclisi’nden diğer bir ismi geçiremezsiniz’ diye rest çektiği söylendi.

Ekrem İmamoğlu’nun, Tunç Soyer ısrarı nereden geliyor diye merak ettim.

Karşıma DEM Parti çıktı. PKK’nın siyasi uzantısı olan DEM Parti, ‘İzmir’de Tunç Soyer’i aday göstermezseniz, İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nun desteklemeyiz’ diye rest çekmiş.

DEM PARTİ KOŞUL KOŞMUŞ

CHP o denli bir parti haline getirildi ki rest çeken çekene. DEM Parti “Önce İzmir’de Tunç Soyer sonra Ekrem İmamoğlu, Tunç olmazsa Ekrem İmamoğlu’na dayanak yok” demiş.

Ekrem İmamoğlu, Tunç Soyer’i çok sevdiğinden değil, İstanbul’da DEM Parti’nin dayanağını alabilmek için İzmir’de Tunç Soyer’i destekleme kararı almış.

BATTAL İLGEZDİ’NİN ANLATTIKLARI

Ataşehir Belediye Lideri Battal İlgezdi’nin belediye lider adaylığı sürecinde yaşadıkları CHP’de kimin işveren kimin ise emanetçi olduğunu göstermesi açısından değişik. “26 Ocak Cuma günü sabah saat 09.00’da, İBB Lideri Sayın Ekrem İmamoğlu şahsımı makamına davet ederek benimle bir görüşme gerçekleştirdi. Ekrem İmamoğlu Ataşehir’de belediye lider adayı olarak benimle yol yürümeyeceği kararını şahsıma söz etti. Bu kararı bana ilettiğinde partimizin en üst konseyleri olan ve aday belirlemede tek yetkili merci olan MYK ve PM şimdi toplanmamıştı. Yani Ataşehir ile ilgili bir karar alınmamıştı” dedi.

TEK BELİRLEYİCİ İMAMOĞLU

Bir belediye lideri öteki belediye liderine seni aday yapmayacağız diyor, ancak o sırada partinin yetkili konseyleri toplanmamış ve bu türlü bir karar alınmamış. CHP Genel Lideri Özgür Özel’in ise bundan haberi yok. Bu da gösteriyor ki CHP’nin MYK’sı ya da Parti Meclisi yok. Ekrem İmamoğlu tek başına belirleyici. Özgür Özel ise uygulayıcı.

MURAT ONGUN NİÇİN SUSUYOR

CHP eski genel lider yardımcısı Eren Fazilet, toplumsal medyadan Ekrem İmamoğlu’nun aklının yarısı olan Murat Ongun’a, “Trollerini üstümden çek” diye isyan etti. Demek ki Murat Ongun toplumsal medyada paralı troller ordusu kurmuş.

Eren Fazilet, “Saraçhane’nin paralı trolleri” diyor. Kemal Kılıçdaroğlu da İmamoğlu uğruna meydan savaşı veren kimi müelliflere “Saraçhane medyası” ismini takmış.

Eren Fazilet o tweet’inde bir savda bulundu. “Sen ‘CHP için ‘bu s…min partisi dernek olsa da ülke kurtulsa’ diyen adamsın!” dedi.

SİNKAFLI KÜFÜR

Geçmişte CHP’nin vakıf olmasını savunanlar çıkmıştı lakin CHP’ye küfreden hiç olmamıştı. CHP bu hallere düşecek bir parti miydi? Bu yazıyı yazarken Murat Ongun’un toplumsal medya hesabını denetim ettim, hiçbir açıklamasını görmedim.

GÜÇ ZEHİRLENMESİ

Güç zehirlenmesi bu türlü bir şey herhalde. Ekrem İmamoğlu evvel UYGUN Parti’nin içini karıştırdı.

Meral Akşener, Saraçhane’den GÜZEL Parti’nin içine parmak sokulduğunu söyledi. Yetmedi Alevileri küstürdü.

Murat Ongun ise işi CHP’ye küfredecek noktaya kadar getirdiyse, seçimlerde Ekrem İmamoğlu’nun vay haline. DEM Parti ittifakı dahi onu kurtaramaz.

KILIÇDAROĞLU RANDEVU VERMİYOR

Altan Öymen’in eşinin cenazesinde Ekrem İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’nu akşam yemeğine davet etmişti. Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’nun davetini kabul etmedi. Ancak o akşam Canan Kaftancıoğlu ve Emre Kongar ile yemekteydi. Seçim sürecine girilince, Ekrem İmamoğlu Alevi oylarını yanında tutabilmek için Kılıçdaroğlu’nu arıyor. Tam üç defa aramasına karşın Kılıçdaroğlu telefonlarına çıkmıyor, randevu taleplerine ise olumlu cevap vermiyor.

KURULTAYA HAZIRLANIYOR

Hatta İmamoğlu medyasında çalışan bir isim Ankara’da Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ediyor. O sırada İmamoğlu’nun görüşme talebini iletince “Seni mi görevlendirdi?” diye çıkışıyor.

Kılıçdaroğlu kendisini devirenin Ekrem İmamoğlu olduğunu biliyor. O nedenle görüşmüyor. Kılıçdaroğlu seçimden sonra CHP kurultayına hazırlanıyor. Özgür Özel’i, İmamoğlu’na karşı yanına çekmeye çalışıyor. Genel başkanlık koltuğunu devrederken Özgür Özel’e “Ekrem’den kurtul. Ben sana her türlü dayanağı veririm” demişti. Kılıçdaroğlu bir gün dahi genel başkanlık yapacak olsa, tekrar CHP’nin başına geçmeyi planlıyor.

ÖZGÜR ÖZEL’İN ÇIKMAZI

Özgür Özel ise CHP’de en zorda olan kişi pozisyonunda. Belediye lider adaylarını belirleme sürecinde Ekrem İmamoğlu ile ortalarına kara kedi girmiş durumda.

patronlardunyasi.com

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın