Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Kahve telvesi neden iç mekan çiçekleri için bir zorunluluktur?

Kahve telvesi neden iç mekan çiçekleri için bir zorunluluktur?

admin admin - - 5 dk okuma süresi
18 0

Azot sayesinde faal olarak sürgünler oluşur, yapraklar güçlü bir yeşil renk kazanır, bu da kâfi ölçüde klorofil olduğunu gösterir. Güneş gücünün kullanımından, bitkinin havadan beslenmesinden sorumludur. Fosforun bitkinin yeraltı kısımları üzerinde yararlı bir tesiri vardır: kök sistemi, soğanlar, rizomlar, yumrular. Fosfor bileşiklerine gereksinim duymayan bitkiler çok sayıda tomurcuk oluşturur, cömertçe ve bereketli bir formda çiçek açar. Bu tıp bitkiler, tohum ve meyve oluşturacak ve bunların olgunlaşmasını sağlayacak kâfi güce sahiptir.

Bitkiler savunmasız canlılardır. Soğuk mevsimde güç anlar yaşarlar – donarlar. Potasyum soğuğa ve dona karşı direnci artıracak, kışlamalarına yardımcı olacak ve kışlamadan sonra sahiplerini düzgün durumda mutlu edecektir. Ayrıyeten bu mucizevi öge bağışıklığı arttırır. Yakınlarda bulunan kalsiyum, yeterli niyetiyle potasyumu büsbütün komşulukla takviyeler. Onsuz yaprakların ve köklerin gelişimi yavaşlar ve beslenmeleri bozulur. Bu öğe listesi, kahve telvesini karmaşık bir gübre olarak değerlendirmenizi sağlar. Fakat güç santralleri için bir çeşit yakıt da içerir – karbonhidratlar, eser elementler (Fe, Mg, Cu ve diğerleri). Bitkilerin gereksinim duyduğu kimi vitaminler, pişirildikten sonra kalan posanın içinde hala mevcuttur.

Kahveyi yalnızca tadı için değil birebir vakitte aroması için de takdir etmek klasiktir. 800’den fazla unsurun birleşiminden oluşur. Bu aroma kahve severleri cezbediyor ve baştan çıkarıyorsa, birçok bitki zararlısını da korkutuyor. Ayrıyeten bu kadar çeşitli hususlar ortasında birkaç zehirli unsur de bulunacaktır. Kahve telvesi ikisi bir ortadadır: hem haşere denetim hususu hem de nispeten ucuz bir gübre.

Kahve telvesindeki asitlik durumu:

Bu içecek hakikaten çok fazla organik asit içeriyor, asitlik veriyorlar. Tadıyla bile kolay kolay belirlenir. Fakat uygun bir çözünürlüğe sahip olan bu unsurlar, içeceğin hazırlanması sırasında taneciği büsbütün terk eder. Kahve ekşi hale gelir ve kalan kahve telvesi hiçbir asidik bileşik içermez. Yani gübre olarak kullanılan kalıntının pH’ı büsbütün nötr 7’dir. Bitkilerin değerli bir kısmı asidik toprağa muhtaçlık duyar. Kahve telvesi sadece alkali topraklarda geçerli değildir.

İç yer çiçeklerinde kahve telvesi kullanımı: İşte faydaları

Dikkat etmeniz gereken birinci şey toprak hazırlığıdır. Kahve telvesinin işe yaradığı yer burasıdır. Toprağa az ölçüde eklendiğinde alt tabakayı daha gevşek ve nefes alabilir hale getirecektir. Bu çeşit topraktaki bitkilerin kök sistemi düzgün havalandırılır, kâfi ölçüde oksijen alır ve suyun sakinliğini önler. Bitkileri sulamak için kahve telvesini kullanarak ortaya çıkan zararlıları uzaklaştırabilirsiniz. Fazla kahve telvesi kurutulup yeni ve kıymetli bir gübre olarak saklanabilir.

Kahve telvesi ile hangi bitkiler beslenebilir?
Öncelikle çamurla toprağın durumunu güzelleştirebilir, bileşimini düzeltebilirsiniz. Bu maksadı gerçekleştirmek istiyorsanız kum ve tortuyu karıştırıp, elde ettiğiniz karışımı bitkilere mümkün olduğu kadar yakın bir yerde silkeleyerek toprağa vermelisiniz. Zararlılardan kurtulmanız gerekiyorsa aşağıdaki üzere ilerleyin. Kuru topraklar sığ bir derinlikte toprağa gömülür ve bitkilerin işlenmesi için kahve telvesi süspansiyonu kullanılır. Gül bahçelerinde, sulu çökelti çözeltisi, çalıları salyangoz ve karınca istilasından koruyacak ve ortaya çıkan kahvenin özel aroması, uçan zararlıları tomurcuklardan uzaklaştıracaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın