Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. İstanbul’un derdine Murat Kurum deva buluyor! Nasıl mı? İşte Sitem İstanbul…

İstanbul’un derdine Murat Kurum deva buluyor! Nasıl mı? İşte Sitem İstanbul…

admin admin - - 3 dk okuma süresi
7 0

Siyasi gündemin odak noktası lokal seçimlere tam olarak 65 gün kaldı.

Arena günler geçtikçe daha da hararetlenirken, adaylar ve partiler de çalışmalarını yürütüyor.

İstanbul’un kangren haline gelen problemlerine tahlil arayışı bağlamında ise oklar Cumhur İttifakı İBB adayı Murat Kurum’u gösteriyor.

Bakanlığı periyodundaki çalışmaları ile vatandaşın kalbini kazanan Murat Kurum, dün yol haritasını açıkladı.

Murat Kurum İstanbul’a tahlil getiriyor

Trafikten kentsel dönüşüme, gençlerin refahından emeklilere kadar her ayrıntısı titizlikle ayrıntılandıran Kurum “Sistem İstanbul” projesini tanıttı.

Murat Kurum, Megakent İstanbul’un 5 yıldır çözülemeyen problemlerini için birer birer tahlil arayışı içerisinde.

İBB adayı Kurum, toplumsal medya hesabından bu kapsamda bir paylaşımda daha bulundu.

İstanbul’u dünyanın en yaşanabilir kentlerinden birine dönüştürmek isteyen Kurum, bunun nasıl yapılacağını bir görüntü ile anlattı.

O görüntüde şu cümleler kullanıldı;

Değerli İstanbullular, şuna inanın ki İstanbulu dünyanın en yaşanabilir kentlerinden biri yapmak mümkün. Bugün bunu nasıl başarabileceğimizi size anlatmak istiyorum.
İstanbul dünyanın en kalabalık kentlerinden biri. Meseleler da bu derece büyük. Sarsıntı riskinin getirdiği belirsizlik ve korku, trafikte yaşanan kaos ve gerilim ve daha pek çok sorun, İstanbul’u istikrarsız ve karmaşık bir kent haline getiriyor.

“Odağında sizin olduğunuz bir sistem kuracağız”

Şimdi size İstanbul’daki neredeyse her biri afet sayılabilecek tüm bu problemleri çözecek bir sistemden bahsetmek istiyorum. Biz ona Sistem İstanbul diyoruz. Altını çizerek söylüyorum sistem değil, “siztem”. Zira Siztem İstanbul ile odağında siz olduğunuz bir sistem kuracağız.
Sistem İstanbul hepimizin bugünü ve geleceği için risksiz, sıkıntısız, trafiksiz, kaygısız, gerilimsiz ve eşsiz bir İstanbul için geliştirildi. Sistem İstanbul, yaşadığımız kenti huzurun arttığı bir kente dönüştürecek.

“Sorunlara 5 yılda tahlil bulabildiler mi düşünelim”

Çocuklarımızın yüzüne iç rahatlığı ile bakacağımız bir gelecek sunacağız. Haydi gelin birlikte şunları gerçekleştirelim; Kentimizde tek sıkıntısı ve konsantrasyonu İstanbul olan bir idaresi yetkilendirelim. Mevcut yöneticilerimize karşı gerçekçi olup kente ve hayatımıza ne kattığını sorgulayalım. Temel sıkıntılarımıza geçtiğimiz 5 yılda tahlil üretebildiler mi düşünelim ve her şeyden evvel yaşayacağımız dönüşümü güçlerimizi birleştirerek gerçekleştirebileceğimizi unutmayalım. Birlikte çok şey başaracağız lakin birinci başarımız bu olacak. Sistem İstanbul sizin için Yalnızca İstanbul…

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın