Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. İmamoğlu’na tepki gösteren İlgezdi hem aday gösterilmedi hem de istifa etti

İmamoğlu’na tepki gösteren İlgezdi hem aday gösterilmedi hem de istifa etti

admin admin - - 5 dk okuma süresi
1 0

Türkiye, mahallî seçim havasına girdi…

Bu kapsamda da partilerin aday belirleme ve duyurma süreci de tüm süratiyle devam ediyor.

Yerel seçimlere sayılı günler kala partilerin adaylarını belirleme süreci ise siyaset eranasını düzgünce hareketlendirdi.

En fazla hareketlilik ve gerginlik Cumhuriyet Halk Partisi’nde yaşanıyor…

İlgezdi’den istifa açıklaması

Yerel seçimler için aday belirleme sürecinin devam ettiği CHP’de herkesin dikkatini çeken bir gelişme yaşandı.

Ataşehir Belediye Lideri Battal İlgezdi, CHP’den istifa ettiğini duyurdu.

“Kılıçdaroğlu’nu destekleyenler tek tek partimizden tasfiye ediliyor”

Sosyal medya hesabından CHP’den istifa ettiğini duyuran Ataşehir Belediye Lideri Battal İlgezdi, iletisinde şu tabirlere yer verdi:

Cumhuriyet Halk Partisi’nin son kurultayında Genel Lider Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyenler tek tek partimizden tasfiye ediliyor. CHP’nin her kademesinde gece gündüz vazife yapmış 40 yıllık bir partili olarak bu yaşananlar hem beni hem de milyonlarca partilimizi üzmüştür.

Partimizin bedellerinin bu kadar hoyratça harcanmasına gönlüm razı değildir. Bu vesileyle 40 yıldır mensubu bulunmaktan onur duyduğum partimden istifa ediyorum.

İmamoğlu’nun reaksiyonunu çeken konuşma sonrası adaylık hayal oldu

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’na sert reaksiyon gösteren İlgezdi, “Cumhuriyet Halk Partisi kimsenin meslek yapma yeri değildir.” dedi.

CHP’de aday belirleme sürecinde kelam sahibi olan ve partideki istikrarları elinde tutan Ekrem İmamoğlu’na söylediği kelamlar sonrası İlgezdi, yine aday gösterilmedi.

İlgezdi’nin adaylık sürecine İmamoğlu tarafından “red” verilmiş oldu.

“Değişimin ne olduğunu bilmeden, sen hangi değişimden bahsediyorsun?”

Değişimden bahseden İmamoğlu hakkında konuşan İlgezdi şu tabirleri kullandı;

Günlerdir televizyonları açıyoruz. Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu, Özgür Özel televizyonda bunları izliyoruz. Hiç kimsenin Cumhuriyet Halk Partisi’ni mahallî seçimlere 8 ay kala bu handikabın içine sokmaya hakkı yok. Seçmen bize kırgınken, durup dururken ortaya bir değişim tablosu koymak en büyük yanlıştır. Ben bu değişim olayını Sayın Ekrem İmamoğlu’na Belediye Liderleri Toplantısı’nda sordum.

Dedim ki, ‘Bana şu değişimi anlat.’, dedi ki, ‘Ben bilmiyorum’. Değişimin ne olduğunu bilmeden, sen hangi değişimden bahsediyorsun? Neyin değişimi? Cumhuriyet Halk Partisi kimsenin meslek yapma yeri değildir. Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’yi kuran, Cumhuriyeti kuran partidir. Yani ‘Sen git Kemal, ben geliyorum’ diyen parti değildi.

“Kemal sen kalk ben geliyorum’ diyen bir takım ayağa kalktı partide”

Sayın Genel Lider aday olduğunda, dedik ki en yanlışsız adaydır seçimi yüzde 10 farkla alıyoruz. Seçim kayboldu, ben bir gün sonra genel merkeze gittim. Genel lider tek başına oturuyordu hayat böyledir, kaybedenin yüzü soğuk olur.

Ne hikmetse parti kendi içinde hiçbir siyasal kıymetlendirme yapmadan burada benim liderlerim var, genel lider yardımcılarım var, belediye liderlerim var, ilçe liderlerim var. Hiçbir siyasal kıymetlendirme yapmadan, ne ilçelerinde, ne örgütünde ne parti meclisinde hiçbir toplantı yapmadan daha, güya ‘Kemal sen kalk ben geliyorum’ diyen bir takım ayağa kalktı partide. ‘Değişim’, Sevgili arkadaşlar, bu arkadaşlar CHP’nin hiçbir geleneğini, kültürünü bilmiyorlar.

Hiç Ecevit’in bu partide nasıl genel lider olduğunu, bu değişimin nasıl olduğunu okumamışlar. Tabi ki hepimiz değişeceğiz bu koltuklar kimsenin babasın malı değil, Kemal Kılıçdaroğlu gidecek bir gün diğeri gelecek, Battal İlgezdi gidecek bir gün buraya diğeri gelecek. Bizim konuşacağımız yer burası, parti meclisleri, kendi örgütlerimiz.


İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın