Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. İBB Başkan adayı Kurum: Biz sözüne sadık insanlarız

İBB Başkan adayı Kurum: Biz sözüne sadık insanlarız

admin admin - - 6 dk okuma süresi
27 0

Kurum, Büyük Birlik Partisinin (BBP) 31. kuruluş yıl dönümü kapsamında düzenlenen Mahalli Seçim Çalışmaları Kıymetlendirme ve Ekonomik Yardımlaşma Gecesi’nde yaptığı konuşmada, BBP’nin kurucu Genel Lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nu rahmetle, minnetle, şükranla yad ettiğini söyledi.

Yazıcıoğlu’nun isminin Türk milletinin gönlünde sürekli yaşayacağını vurgulayan Kurum, ülkeye hizmet etmiş hoş adamların yolundan gitmek ismine her sabah bu şuurla İstanbul için yola düştüğünü belirtti.

Geçen 3 hafta boyunca, İstanbul sevdalılarıyla kentin her yerinde, her sokağında çok büyük bir heyecanla, coşkuyla karşılaştıklarını tabir eden Kurum, “Binlerce vatandaşımızla kucaklaştık, sohbet ettik. Konutlarına, sofralarına konuk olduk. 2 gün evvel de Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu Toplantısı’nda projelerimizi, hayallerimizi 10 temel başlıkla paylaştık.” diye konuştu.

“BİZ KELAMINA SADIK İNSANLARIZ”

Kurum, alanda daima “İstanbullunun gündeminde olmayan bir şey asla ve asla bizim gündemimizde olmayacak” dediklerini hatırlatarak, şöyle devam etti:

“Biz kelamına sadık insanlarız. İstanbul’un 5 yıl boyunca içine düştüğü trafik zahmeti, ulaşıma dair tek bir proje dahi yapamayanların kaygı edindikleri bir zahmet değildir. Bu sıkıntının tahlili, İstanbul’a onlarca yeni metro sınırı, tramvay, tünel, kavşak, yüzlerce otopark yapmak için çalışanlardır. Tahlil, deva bizdedir. İstanbul’un içinde bulunduğu sarsıntı tehdidiyle meskenlerinde dehşet içinde yaşayan annelerimize 100 bin konut kelamı verip yüzde 5’ini bile tutamayanların umurunda bile değildir. Bu yalnızca bizim umurumuzdadır. İstanbul’un muhtemel bir afet anında yaşayacağı kaosa karşı tahliller, bu milletin meskenini, dükkanını su bastığında İstanbul’da olmayanların emin olun aklından bile geçmez.”

“31 MART AKŞAMI İSTANBUL’UN LİDERİ DEĞİL KARDEŞİ OLMAK İSTİYORUZ”

Çözümün Cumhur İttifakı’nda olduğuna vurgu yapan Kurum, “Ücretsiz ulaşım kelamı verip kandırılmış delikanlılarımızın yanında bizler duracağız. Süreksiz, plansız, adaletsiz toplumsal siyasetler yüzünden hak ettiği dayanağa ulaşamamış gerçek gereksinim sahibi kardeşlerimizin yanında bizler yer alacağız. Kalıcı, planlı, adil toplumsal takviye belediyeciliğini İstanbul’a tekrar biz getireceğiz. İşte biz tüm bu nedenlerle Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu’na halkın vizyonu dedik.” diye konuştu.

Kurum, İstanbul’da yaşayan herkesin Fatih’in emaneti olduğunu aktararak, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“İşte bu yüzden annelerimizin, emeklilerimizin, gençlerimizin, çocuklarımızın, İstanbul’da yaşayan herkesin memnun olacağı adımlarımızla, İstanbul’un hayır duasını ve takviyesini alacağız. Bunun için çalınmadık kapı, alınmadık gönül, girilmedik konut, aşılmadık yol bırakmayacağız. Milletimiz için çalışacağız. 31 Mart akşamı İstanbul’un lideri değil kardeşi olmak istiyoruz. 31 Mart akşamı, Cumhur İttifakı’nın muhtarı da belediye lideri da büyükşehir belediye lideri da bu kardeşiniz olacak. Cumhur İttifakı’nın değerli tüm paydaşları bize geldiğinde başı öne eğilmeyecek, kendi kardeşlerine gelmiş üzere kendi yoldaşlarına gelmiş üzere muamele görecek. Cumhur İttifakımızla, Büyük Birlik Partimizle, Milliyetçi Hareket Partimizle birlikte, tüm İstanbullularla birlikte İstanbul’a hizmet edeceğiz. ‘Sadece İstanbul’ diyeceğiz, yarı vakitli değil, tam vakitli İstanbul’a hizmet edeceğiz.”

“BİZİM BİRLİKTELİĞİMİZ GÖNÜL BİRLİKTELİĞİDİR”

Kurum, BBP’nin, ülkenin girdiği en kritik dönemeçlerden biri olan 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı’na verdiği dayanağın altın harflerle yazılacağını söyledi.

BBP’nin her bir mensubunun harcında şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun ruhu olduğunu lisana getiren Kurum, şöyle devam etti:

“Ben biliyorum ki vatan, millet sevdalıları 31 Mart günü de kurduğumuz bu gönül ittifakında bu kardeşinizin yanında olacaktır. Zira bizim birlikteliğimiz gönül birlikteliğidir. Türk milliyetçisi kardeşlerimden birinin şöyle bir paylaşımına denk geldim; ‘Kurt kışı geçirir lakin yediği ayazı unutmaz.’ İstanbullu kardeşlerimiz kışı geçirdi fakat yediği ayazı unutmayacak, unutturmayacak. Zira 2019 ve 2024 ortasında geçen vakit İstanbul için kaybedilmiş vakitten ibarettir.”

“İSTANBUL’U FETRET PERİYODUNDAN DAİMA BİRLİKTE KURTARACAĞIZ”

Kurum, son 5 yılın İstanbul’un tahribat devrinden öteki bir şey olmadığını, geçen günlerin İstanbul’un fetret periyodu olarak tarihe geçeceğini kaydetti.

Murat Kurum, 31 Mart akşamı İstanbul’u fetret evresinden daima bir arada kurtaracaklarını, tekrar yükselişini Cumhur İttifakı ile birlikte başaracaklarını söz etti.

Eyüp Sultan’ın nefesiyle 39 ilçede, 964 mahallede olacaklarını söyleyen Kurum, “Fatih’in dirayetiyle Yedi Zirve’de olacağız. Aziz Mahmut Hüdayi’nin uğraşıyla tüm mahallelerde olacağız. Yahya Efendi’nin izinde gönüllere dokunacağız. Mimar Sinan’ın izinde tarihe şahitlik edecek yapıtları Cumhur İttifakımızla birlikte bırakacağız. Abdülhamit Han’ın izinde, harap olmuş İstanbul’u baştan başa tekrar imar, inşa ve ihya edeceğiz. Bunu sizlerle başaracağız. Birlikte yapacağız. Daima birlikte gerçekleştireceğiz.” dedi.

Tiktok takipçi satın al

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın