Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Güzellik uzmanı Özlem’in sır ölümü! Abladan şok sözler: ‘Ablacığım anlatamıyorum’ dedi

Güzellik uzmanı Özlem’in sır ölümü! Abladan şok sözler: ‘Ablacığım anlatamıyorum’ dedi

admin admin - - 10 dk okuma süresi
1 0

Olay, 16 Ocak saat 01.30 sıralarında Nilüfer ilçesi, Ertuğrul Mahallesi Uğur Mumcu Bulvarı’nda meydana geldi. 20 katlı rezidansta ailesiyle yaşayan hoşluk uzmanı Hasret Akman, teze nazaran; 11’inci kattaki meskenlerinin balkonundan düştü. Binanın dışında heyeti iskeleye de çarpıp, beton yere düşen Akman, sıhhat gruplarınca Bursa Kent Hastanesi’ne kaldırıldı. Hasret Akman, kurtarılamadı. Cenaze, kesin vefat nedeninin belirlenmesi için Bursa İsimli Tıp Kurumu’nun morguna kaldırılırken, olay sırasında konutta bulunan annesi Gönül Uğur, ablası müzikçi Esra Akman, Esra Akman’ın birebir sitede oturduğu endüstrici sevgilisi Kaan Y. (45) ile hayatını kaybeden Hasret Akman’ın erkek arkadaşı Eren K. sözleri için polis merkezine götürüldü.

Erkek arkadaşı Eren K. ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne tatile giden Hasret Akman’ın olaydan 1 gün evvel döndüğü, moralinin bozuk olduğu ve kendisini 1 gün boyunca odasına kapatıp, annesi ve ablasıyla konuşmadığı öğrenildi. Hasret Akman’ın, balkona çıkmadan kısa mühlet evvel de telefonda erkek arkadaşıyla tartıştığı belirtildi.


Eren K.

ABLASINA ‘AYRILAMAM, ANLATAMADIĞIM ŞEYLER VAR’ DEMİŞ

Olayla ilgili soruşturma sürerken Hasret Akman’ın ablası Esra Akman’ın polise verdiği söz ortaya çıktı.

Kardeşinin, erkek arkadaşı Eren K. ve ailesiyle birlikte 13 Ocak’ta Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne tatile gittiğini, tatil boyunca kendisine ulaşamadığını, 15 Ocak akşamı konuta döndüğünde ise kendisini odaya kapattığını söyleyen Esra Akman, tabirinde şunları söyledi:


Esra Akman

“Kardeşimin Eren’le 4 aylık bir bağlantısı vardı. Kısa müddet içinde evlilikten bahsetmeye başladı. Bu sebeple 17 Aralık’ta Eren K., ailesi ile birlikte konutumuza tanışmak için geldi. Lakin rastgele bir kelam yahut nişan olmadı. Kardeşim, Eren ile birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne tatile gidene kadar alakalarını konuşma fırsatımız olmadı. 13 Ocak’ta Hasret, erkek arkadaşıyla Kıbrıs’a tatile gitti. Kendisi tatile çıkmadan evvel Kıbrıs’a Eren’in ailesinin de geleceğini söyledi. O gün kardeşimi mutsuz gördüm. Ne olduğunu sorduğumda ‘Abla gitmem gerekiyor’ dedi ve gitti. Tatildeyken kendisini aramama karşın hiç ulaşamadım. 15 Ocak’ta Kıbrıs’tan döndü. Saat 21.00 sıralarında konuta geldiğinde annem ile konutta salonda oturuyorduk. Valizi ile gelen Hasret odasına çekildi. Yanımıza çağırdım, duşa gireceğini söyledi. Kısa müddet sonra yanımıza geldi. Annem, ben ve o salonda oturduk. Çok berbat gözüküyordu. Ben kendisini berbat görünce ne olduğunu sordum. Hasret hiç yüzüme bakmadı, boş biçimde bakışları vardı. ‘Anlatamıyorum abla’ dedi. Ben birkaç kez, ‘Neyin var, ne olduysa bana anlatabilirsin’ dedim. Bana tekrar ‘Anlatamam abla’ diye karşılık verdi. Boş boş baktığı sırada ‘Hep para muhabbeti, kartlarımı Eren kullanıyor. Bende yalnızca 1-2 kartım var’ dedi. ‘Neden kredi kartlarını verdin’ diye sorduğumda ise ‘Sicili bozuk olduğundan kendisi kart kullanamıyor’ dedi. Neden bu türlü bir beşerle bir arada olduğunu, ayrılmasını söylediğimde ise ‘Ayrılamam, anlatamadığım şeyler var’ diye cevap verdi. ‘Tehdit mi ediyorlar’ dediğimde ise karşılık vermedi. Sonra namaz kılacağını söyleyerek yanımızdan kalktı.”


Özlem Akman

‘HİÇBİR SÖZÜME KARŞILIK VERMEDİ’

İfadesinde kardeşinin Eren K. tarafından dolandırılıp, takip ve tehdit edildiğini düşündüğünü söyleyen Esra Akman’ın, kardeşinin namaz kıldığı odaya gittiğinde kendisi ile tekrar konuşmaya çalıştığını belirterek, “Özlem inançlı biriydi. Canı sıkkın olduğu vakitlerde namaz kıldığı oluyordu. Hasret annemin odasına namaz kılmaya gitti. Ben bir 10 dakika sonra Hasret’in yanına gittim. Kendisi seccadenin yanında oturuyordu. Ben de çabucak yanına gittim ve yanına oturdum. ‘Ablacım annem var diye anlatamıyorsan, artık biz bizeyiz, artık bana anlatabilirsin’ dedim. ‘Hep para muhabbeti abla’ dedi. Ben ‘Para derken ne oldu ablacım, dolandırdılar mı? Bunu da bana söyleyebilirsin’ dedim. Hiç konuşmadı. Ben, ‘Tecavüze mi uğradın, bunu da söyleyebilirsin, öbür makus bir şey mi oldu, her şeyi benimle paylaşabilirsin’ dedim. Hiçbir sözüme karşılık vermedi” dediği öğrenildi.


Özlem Akman

‘KARDEŞİM İNTİHAR EDENLERE REAKSİYON GÖSTERİYORDU’

Polise verdiği tabirinde olay günü kardeşiyle konuşurken sigara almak için yan odaya geçtiğini söyleyen Esra Akman, “Bu sırada Hasret, namaz kılmak için giydiği ferace ile mutfağa hakikat yürüdü. Sigaramı alıp odamdan çıktığımda Özlem’i mutfakta göremedim. Balkon kapısı açıktı. Balkona çıkıp, aşağıya baktım. Karanlık olduğu için hiçbir şey göremedim. Konutu aradım, Hasret’i bulamayınca birebir sitede oturan erkek arkadaşım Kaan Y.’ye haber verdim. Onunla birlikte asansörle aşağıya inip, bahçeye çıktık. Binanın konutumuzun olduğu tarafını denetim ettiğimizde, Hasret’i yerde yana hakikat yatar vaziyette bulduk. Kaan, onu çabucak kucaklayıp ışık olan yere getirdi. Kalp masajı yaptı ve bir müddet sonra ambulans geldi. Hastaneye götürüldü. Annem ile gittiğimiz hastanede vefat haberini aldık. Kardeşim intihar edebilecek biri değildi. Tersine intihar edenlere reaksiyon gösteriyordu. Evvelden bu türlü bir teşebbüsü de olmadı” diye konuştu.


Özlem Akman

‘KARDEŞİME 100 BİN LİRA KREDİ ÇEKTİRMİŞ, TAKİP EDİYORMUŞ’

Esra Akman, kardeşinin, Eren K. için kredi çektiğini de vefatından sonra öğrendiğini belirterek şöyle konuştu:
“Özlem’in vefatından sonra Eren K.’nin kardeşime 100 bin lira fiyatında kredi çektirdiğini, arkadaşı olan E.K.’den öğrendim. Eren’in ayrıyeten Hasret’in hesabını kullanarak, kaldıraç oynayıp onu ziyana uğrattığını da annemden öğrendim. Ayrıyeten, Hasret’in iş yerine gelen Eren ile birlikte daima para muhabbeti yaşadığını da çalışanı A.B. bana söyledi. Hasret’i tanıyan S.K.’den ise kardeşimin Kıbrıs’a gitmek istemediğini, buna karşın zorla Kıbrıs’a götürüldüğünü duydum. Eren’in annesi kız kardeşimi ısrarla arayarak, ‘Eren sana evlenme teklif edecek. Bu sebeple mutlaka Kıbrıs’a gelmesin’ diyerek baskı yapmış. Hasret’in arkadaşı olan H.E. de bana, Eren K.’nin kız kardeşimin WhatsApp uygulamasına kendi telefonunu yükleyerek onu takip ettiğini bana söyledi.”

İDDİALARI REDDETTİ

DHA muhabirinin telefonla ulaştığı Eren K. ise hakkındaki suçlamaları reddederek, Hasret Akman ile muhakkak bir sorun yaşamadıklarını ve kendisini borçlandırmadığını söyledi.

Eren K., “Özlem ile hiçbir kavgamız olmadı. Kendisini dolandırmadım. Ailesi Hasret’in cenazesine katılmamı bile istemedi. Ben ablası ile konuştuğumda daima beni suçladılar. Biz Hasret ile 3 aydır birlikteydik. 1 ayı esasen askerde geçti. 2 ayda kim kimi borçlandırıp, tartışır. Kıbrıs’tan dönüşümüzde Sabiha Gökçen Havalimanı’na indik. Sonra bir alışveriş merkezine gittik, yemek yedik. Her şey çok hoştu. Hatta bir kuyumcuya gidip takı dahi baktık. Dönüş için Bursa’ya yola çıktık. Onu konutuna bıraktım. Sonra konuta geldim diye Hasret’i aradım. Hasret bana çok soğuk konuştu. Hasret’in ailesinde benim altınlarım var. Otomobil işi ile uğraşıyorum, araç sattıkça biriktirmesi için parasını Özlem’e veriyordum. O da altın yapıp annesine veriyordu. Bana yeni bir araca gereksinimi olduğunu söylemiş ve aracını değiştirmek için ‘Biriktirdiğimiz altınlardan 200 bin lira kullanabilir miyim’ demişti. Ben de kullanabileceğini söylemiştim. Benim ondan para almam ya da onu borca sokmam kelam konusu değil. Zati ben paramı biriktirmesi için ona veriyordum” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın