Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Sokak Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Gökhan Gönül: “Çok Ağladım, Karım Amerika’ya Kaçtı”

Gökhan Gönül: “Çok Ağladım, Karım Amerika’ya Kaçtı”

admin admin - - 4 dk okuma süresi
1 0

Sports Digitale kanalına konuşan Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın eski futbolcusu Gökhan Gönül, futbolculuk periyoduyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Gökhan Gönül’ün röportajından öne çıkan kısımlar şöyle:

– 2016’da 4 sene daha Fenerbahçe’de oynayıp futbolu orada bitirmek isterdim. Yalnızca sizin elinizde olmuyor kimi şeyler. Kalma ismine her şeyi yaptım. Tek maksadım oydu.

– Herkesin başında ‘Devre ortasında imza attı. Fenerbahçe’yi şampiyonluk yolunda sattı, Beşiktaş’a gitti.’ niyeti vardı. Şubat ayının sonlarında Beşiktaş maçı oynayacağız Kadıköy’de… Kaburgam kırıktı, oynayabilmek için tedavi olmam gerekiyordu. Bu halde Beşiktaş maçına çıktım. Ekibi satmışım ya, Fenerbahçe’nin şampiyon olmasını istemiyorum ya! Konutun oğlusun, elin oğlu olmuşsun. Beşerler niçin senin gerinde dursunlar. Daha sonra birtakım arka niyetli beşerler tarafından beni kötüleme süreci başladı.

“PARA ATMA KONUSUNU KİMİN YAPTIRDIĞINI BİLİYORUM”

– Giderken bu türlü şeylerle karşılaşacağımı iddia ediyordum. Şenol Güneş beni oynatmamayı düşünüyordu. ‘Hocam ben ne olursa olsun oynayacağım. Gökhan buraya gelmedi, kaçtı’ dedirtmem dedim. Çıktım oynadım, tahminen sahanın en güzeli olmuştum. Kitlemiştim başımı. Para atma konusunu kimin yaptığını biliyorum. O 6-7 kişilik kümeye paraları kimin verdiğini de. Bu bireyle, ayrılık sürecimden sonra bir kaç defa de oturup yemekte yemiştim bilmeden.

– Fenerbahçe’den teklif geleceğini hissediyordum. Emin değilidim lakin sevileceğimi iddia diyorum aslında. Lig bitti, bu türlü bir teklif yapıldığında ‘Hazırım’ dedim. Tekrar geri dönüşü hiç düşünmemiştim. Lider Ali Koç’un başkanlık seçimi sürecinde ‘Gökhan’ın ayrılışı kamuoyuna yansıtıldığı üzere değil’ dediği kısımlar var. Bir nevi transfer oldum. Son 10 hafta çok âlâ performans sergilemiştim.

– Ahmet Işık Çebi kontratım bittiğinde 2 sene mukavele teklif etti. Ben Fenerbahçe’nin 1 yıllık teklifine ‘evet’ dedim. Beşiktaş’tan Fenerbahçe’ye dönerken de ‘Gökhan tekrar paraya gidiyor’ diyenler de vardı. Bana teklif geldiğinde ‘Ne istiyorsanız yazın’ dedim.

“AYRILIK İHTİMALİ DOĞUNCA KARIM AMERİKA’YA KAÇTI”

– Uykusuz kaldığım çok devir oldu. Gözyaşı döktüğüm çok vakit oldu. Eşim transfer sürecinde Amerika’daydı. Ayrılık ihtimali doğmaya başladığında kaçtı, gitti resmen Amerika’ya. Hiç ayrılmamı istemiyordu Fenerbahçe’den. Çok da uygun Fenerbahçeliydi.

– Küçük oğlum haftanın 5 günü tenise gidiyor. Büyük oğlum yüzmeye, futbola gidiyor. İkisinin de özünde Fenerbahçelilik, futbol acayip var.

– Oftaş’ta, Hacettepe’de kanat oyuncusuydum. Dövme yaptırmak istiyorum. Ne yapabilirim diye düşündüm. Kaval kemiğim kartalın kanatlarını açıp avına saldırdığı bi şey var. Herkes bana ‘Uçuyorsun, kaçıyorsun’ diyor. Aklıma gelmiyor ki Beşiktaş, Galatasaray. Timsah yaptırsam ‘Bursasporlusun’ mu diyecekler? Ben hiç saklamadım ki. Binlerce idmana çıkıyorsun, her vakit vardı kaval kemiğimde.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın